Chciał pożyczyć pieniądze znajomej, w zamian... został brutalnie pobity. Wszystko było zaaranżowane

i

Autor: Małopolska Policja, leo2014/cc0/pixabay Poszkodowany został potraktowany gazem, a następnie był bity i kopany.

Rozbój w Krakowie

Chciał pożyczyć pieniądze znajomej, w zamian... został brutalnie pobity. Wszystko było zaaranżowane

2023-03-30 11:52

25-letnia kobieta zaaranżowała brutalne pobicie swojego znajomego, którego poprosiła o pożyczenie pieniędzy. 44-latek nieopatrznie się zgodził, a w zamian zamaskowani bandyci potraktowali go gazem, pobili i skopali. Mężczyzna w wyniku rozboju stracił wyceniony na 50 zł plecak, warte 70 zł zakupy oraz portfel z dokumentami i gotówką w wysokości 1200 zł.

Rozbój w Krakowie. Chciał pożyczyć znajomej pieniądze, ona zaaranżowała jego pobicie

W Krakowie na terenie Bieżanowa doszło do brutalnego rozboju, którego ofiarą padł 44-letni mężczyzna. Został on bezwzględnie wykorzystany przez swoją znajomą, która poprosiła go o pożyczenie pieniędzy. Poszkodowany nieopatrznie zgodził się, a odpłatą za przysługę było pobicie i kradzież należących do niego rzeczy. 25-latka zwabiła ofiarę w miejsce, gdzie czekali dwaj zamaskowani bandyci. Potraktowali oni 44-latka gazem, przewrócili go na ziemię, a następnie bili i kopali. Na koniec ponownie użyli gazu i zabrali mężczyźnie plecak z zawartością oraz pieniądze.

Sprawą rozboju zajęli się policjanci z Komisariatu Policji VI w Krakowie, którzy zabezpieczyli ślady, rozmawiali z pokrzywdzonym, przesłuchali świadków, zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu oraz zebrali szereg informacji, dzięki którym wytypowali potencjalnych sprawców przestępstwa. Śledczy ustalili, że za rozbojem stoi 25-letnia znajoma ofiary i jej 30-letni partner. Parze pomagał 25-letni mężczyzna. Trójka podejrzanych przyznała się do zarzucanych im czynów i złożyła wyjaśnienia. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Podgórza i zastosował wobec wszystkich podejrzanych tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. 25-latek działał w warunkach recydywy, dlatego za kratkami może spędzić nawet 18 lat.

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Zabił sąsiadkę za 5 złotych na oczach jej kochanka