Choroba nie przeszkadza im w pracy. Niezwykła inicjatywa w Krakowie!

i

Autor: Wojciech Sidorowicz

Choroba nie przeszkadza im w pracy. Niezwykła inicjatywa w Krakowie!

2019-10-24 10:33

Pełni energii i uśmiechnięci - tacy są nowi pracownicy food trucka, który stanął w krakowskiej Nowej Hucie. Stowarzyszenie Tęcza znalazło pierwszą pracę dla pięciorga swoich podopiecznych z zespołem downa. Ci przy Zalewie Nowohuckim będą sprzedawali frytki belgijskie. Tej niezwykłej inicjatywie przyglądał się reporter Radia Eska, Wojciech Sidorowicz.

Krakowskie Stowarzyszenie "Tęcza" w ramach założonego przez siebie przedsiębiorstwa "Społeczna 21" nawiązało współpracę z Frytkami Belgijskimi. Dzięki zwartej franczyzie społecznej wspólnie stworzyli dla podopiecznych "Tęczy" miejsce do pracy.

Teraz pięcioro pracowników z zespołem downa sprzedaje frytki w food trucku, który został postawiony przy Zalewie Nowohuckim w Krakowie.

- Nawet nie jest trudno, jest okej. Jest duża kolejka, ale jakoś trzeba to wszystko zrobić. Na szczęście mój kolega z pracy wszystko wie - powiedziała naszemu reporterowi nowa pracowniczka food trucka. 

Podopieczni Stowarzyszenia "Tęcza" nie pracują jednak sami. 

- Każdy ruch naszych pracowników jest wspierany przez opiekuna, który jest obecny na każdej zmianie - mówi Paulina Surman z przedsiębiorstwa "Społeczna 21. - Życzę każdemu pracodawcy takich pracowników, którzy są punktualni, sumienni i przestrzegają procedur aż do bólu - dodaje.

Tej niezwykłej inicjatywie przyglądał się reporter Radia Eska, Wojciech Sidorowicz"
Nasi Partnerzy polecają