Awantura w Chrzanowie. 24-latek uderzył policjanta! Chciał pomóc bratu

2021-12-01 20:35
Chrzanów. 24-latek uderzył policjanta! Rozjuszył go chwyt obezwładniający
Autor: KPP Chrzanów Za czynną napaść na funkcjonariuszy sprawcom grozi kara do 10 lat więzienia.

Dwaj bracia z powiatu chrzanowskiego odpowiedzą za czynną napaść na policjantów, do której doszło w lokalu gastronomicznym w centrum Chrzanowa. Mężczyźni w wieku 24 oraz 32 lat wszczęli awanturę w knajpie, a po przyjeździe mundurowych zaczęli się z nimi szarpać. Gdy funkcjonariusz zastosował wobec 32-latka chwyt obezwładniający, został uderzony przez młodszego ze sprawców.

Awantura w Chrzanowie. Policjant uderzony przez 24-latka

W sobotę (27 listopada) w jednym z lokali gastronomicznych przy ul. Rynek w Chrzanowie musiała interweniować policja. Mundurowi zostali wezwani do dwóch, awanturujących się mężczyzn w wieku 24 oraz 32 lat. Przyjazd stróżów prawa wcale nie uspokoił sprawców zamieszania, a wręcz przeciwnie. Agresorzy, którzy okazali się braćmi zamieszkującymi powiat chrzanowski wdali się w pyskówkę i szarpaninę z policjantami. W stronę funkcjonariuszy awanturnicy miotali obelgi i groźby. W końcu jeden z mężczyzn posunął się do rękoczynów i popchnął policjanta. Ten odpowiedział zastosowaniem chwytu obezwładniającego, jednak na pomoc bratu ruszył młodszy z agresorów, który uderzył interweniującego funkcjonariusza. Ostatecznie sprawcy zostali obezwładnieni i zatrzymani.

PRZECZYTAJ: Radni zdecydowali w sprawie biskupa krakowskiego. "Sąd nad kurią i abp. Jędraszewskim"

Dzisiaj (1 grudnia) Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi kara do 3 lat więzienia.

ZOBACZ: Małopolska. Afera z zamknięciem popularnego portalu erotycznego. Właściciel miał zarobić grube miliony

Sonda
Czy kary za napaść na funkcjonariuszy publicznych powinny być wyższe?
Podaje się za oficera i dyplomatę, zabrał mi syna. Pani Katarzynie z Kraśnika pomaga detektyw Rutkowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE