Małopolska. Afera z zamknięciem popularnego portalu erotycznego. Właściciel miał zarobić grube miliony

2021-11-30 15:09
Małopolska. Afera z zamknięciem popularnego portalu erotycznego. Właścicieli mieli zarobić grube miliony
Autor: MurrrPhoto/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kilka dni temu został zamknięty jeden z najpopularniejszych w Polsce portali internetowych o tematyce erotycznej. Zdaniem policji miał on służyć kuplerstwu, czyli czerpaniu zysków z ułatwiania innym osobom uprawiania prostytucji. W tej sprawie zatrzymano 11 mieszkańców Małopolski. Na swojej działalności właściciel portalu miał zarobić ponad 40 milionów złotych.

Popularny portal erotyczny zamknięty. Właściciel miał zarobić grube miliony na kuplerstwie

Kilka dni temu został zamknięty jeden z najpopularniejszych portali erotycznych w Polsce. Okazuje się, że nie był to przypadek, a policja wspólnie Prokuraturą Krajową już od ponad roku rozpracowywała grupę przestępczą, która - zdaniem śledczych - miała czerpać zyski z kuplerstwa, czyli ułatwiania innym osobom uprawiania prostytucji. Do tego celu członkom grupy miał właśnie służyć portal z treściami erotycznymi. Jak ustalili funkcjonariusze, za każde z kilkunastu tysięcy ogłoszeń zamieszczanych miesięcznie na tym portalu, pobierano opłatę w wysokości 50 złotych. Dzięki temu przez 15 lat działalności właściciel strony internetowej mógł zarobić ponad 40 milionów złotych. Prokuratura uznała, że osoby związane z portalem uczyniły sobie z procederu stałe źródło dochodu.

PRZECZYTAJ: Kraków. Młoda kobieta potrącona przez samochód. Leżała na poboczu i czekała na pomoc

W tej sprawie policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali jedenastu mieszkańców Małopolski w wieku od 31 do 43 lat. W tym gronie jest właściciel zamkniętego portalu z treściami erotycznymi oraz jego 39-letni brat, którzy usłyszeli zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostali zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat) trudniącej się czerpaniem korzyści majątkowych z kuplerstwa (kara do 3 lat więzienia). 

ZOBACZ: Szok na lotnisku w Balicach. 33-latek poinformował o bombie w bagażu

Sonda
Czy materiały erotyczne w Internecie są zbyt łatwo dostępne?
Makabra na ul. Mogilskiej w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE