Szok na lotnisku w Balicach. 33-latek poinformował o bombie w bagażu

2021-11-29 14:29
Szok na lotnisku w Balicach. 33-latek poinformował o bombie w bagażu
Autor: stone40/CC BY-SA 3.0/wikipedia Sygnał o bombie w bagażu okazał się głupim żartem. Na szczęście sprawna akcja służb pozwoliła na uniknięcie zakłóceń w pracy lotniska w Balicach.

Brak wyobraźni jednego człowieka mógł doprowadzić do poważnych zakłóceń w pracy lotniska w Krakowie-Balicach. Nierozsądny 33-latek powiadomił służby, że w bagażu jego partnerki znajduje się... bomba oraz dwa granaty. Szczęśliwie ta informacja okazała się tylko głupim żartem. Sprawna akcja służb pozwoliła natomiast na uniknięcie opóźnień w odprawie innych pasażerów.

33-latek poinformował o bombie w bagażu partnerki. Wszczął fałszywy alarm

Wyjątkową głupotą popisał się 33-letni mężczyzna, który towarzyszył swojej partnerce podczas odprawy biletowo-bagażowej na lotnisku w Krakowie-Balicach. W pewnym momencie poinformował on pracowników lotniska, że w bagażu jego partnerki znajduje się... bomba i dwa granaty. Zgodnie z procedurami otrzymany sygnał musieli zweryfikować funkcjonariusze straży granicznej. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz psów służbowych mundurowi sprawdzili rzekomo niebezpieczne bagaże. Wewnątrz nie znaleźli niczego podejrzanego, a jedynie rzeczy osobiste i sprzęt komputerowy. Lotnisko mogło wrócić do normalnej pracy. Szokujące jest natomiast zachowanie sprawcy zamieszania.

PRZECZYTAJ: Kraków: Makabra na Mogilskiej. To 38-latek zginął na torowisku. Motorniczy nie zauważył potrącenia?

Mężczyzna nic sobie nie robił z akcji służb i cała sytuacja niewiele go obchodziła. Mundurowym oświadczył, że nie poczuwa się do odpowiedzialności za zaistniałe zdarzenie. 33-latek został ukarany mandatem, jednak nie zgodził się na jego przyjęcie. W związku z tym do sądu zostanie skierowany wniosek o rozpatrzenie sprawy wszczęcia fałszywego alarmu i ukaranie pozbawionego wyobraźni dowcipnisia. Na szczęście sprawne działanie służb pozwoliło na uniknięcie opóźnień w odprawach innych pasażerów.

ZOBACZ: Kraków. Młoda kobieta potrącona przez samochód. Leżała na poboczu i czekała na pomoc

Sonda
Czy wywoływanie fałszywych alarmów powinno być karane bezwzględnym więzieniem?
Makabra na ul. Mogilskiej w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE