Diler sprzedawał turystom dopalacze na Rynku Głównym w Krakowie [WIDEO]

2021-07-22 13:42
Diler sprzedawał turystom dopalacze na Rynku Głównym w Krakowie
Autor: Lestat (Jan Mehlich)/CC BY-SA 3.0/wikipedia Mężczyzna na Rynku Głównym w Krakowie rozprowadzał narkotyki, które miały być kokainą, ale okazały się dopalaczami.

Diler sprzedający dopalacze na Rynku Głównym w Krakowie został zatrzymany przez małopolską policję. 28-letni olsztynianin wybierał na swoich klientów pijanych turystów z zagranicy, których dodatkowo oszukiwał, wmawiając że kupują od niego kokainę. W skrytce depozytowej wynajmowanej przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli pokaźny majątek.

Na Rynku Głównym diler sprzedawał turystom dopalacze

Na gorącym uczynku został przyłapany 28-letni olsztynianin, który na Rynku Głównym w Krakowie handlował dopalaczami. Mężczyzna wybierał na swoim klientów pijanych, zagranicznych turystów, tak by ograniczyć możliwość własnej identyfikacji. Diler został zatrzymany w niedzielę (18 lipca) u wylotu ulicy Floriańskiej. Z ustaleń śledczych wynika, że przestępczy proceder trwał od października 2019 roku, a 28-latek w celu ułatwienia sobie działalności wynajął mieszkanie w pobliżu Rynku Głównego. Mundurowi znaleźli w tym lokalu dopalacze w postaci pentedronu, 3MMC, BMK oraz wypełniacze (benzokainę i lidokainę), z których mógł uzyskać około 100 działek dilerskich o czarnorynkowej wartości sięgającej 30 tysięcy złotych. Z kolei przy sobie zatrzymany miał 10 woreczków z pentedronem. Na handlu substancjami odurzającymi 28-latek nieźle się obłowił. W wynajmowanej przez niego skrytce depozytowej policjanci zabezpieczyli sztabki złota oraz pieniądze w różnych walutach o równowartości 200 tysięcy złotych. Mężczyzna oszukiwał swoich klientów wmawiając im, że kupują od niego kokainę, w związku z tym za jedną porcję narkotyku życzył sobie nawet 400 złotych. Prokuratora Okręgowa w Krakowie zastosowała wobec 28-latka środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych, policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ: Tragedia na os. Kościuszkowskim: Grzegorz zabił z zazdrości o Andżelikę? Jutro pogrzeb Krzysztofa [WIDEO]

Diler sprzedawał turystom dopalacze na Rynku Głównym w Krakowie
Autor: KWP Kraków Mężczyzna na swoich klientów wybierał przeważnie pijanych, zagranicznych turystów.

ZOBACZ: Pijany kierowca zabił w Olkuszu 35-letniego mężczyznę. Rok temu stracił prawo jazdy

Produkował mieszanki dopalaczy, a potem sprzedawał na krakowskim Rynku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE