Dramat Zosi chorej na SMA. Rodzice będą musieli ją głodzić, żeby dostała lek? Nie zostało dużo czasu

i

Autor: Siepomaga.pl Na zakup najdroższego leku świata dla Zosi ze Skawinek potrzeba jeszcze ponad 5 milionów złotych.

Brakuje ponad 5 milionów złotych

Dramat Zosi chorej na SMA. Nie zostało dużo czasu. Dziewczynka jest blisko osiągnięcia limitu wagowego

2023-02-20 10:50

Cierpiąca na SMA Zosia Pająk ze Skawinek pod Krakowem pilnie potrzebuje najdroższego leku świata. Jak poinformowała nas osoba zaangażowana w pomoc dziewczynce, Zosia niedługo osiągnie limit wagowy, który uniemożliwi terapię lekiem Zolgensma. Tymczasem potrzeba jeszcze ponad 5 milionów złotych.

Chora na SMA Zosia blisko limitu wagowego. Nie ma dużo czasu, a wciąż potrzeba ponad 5 milionów złotych

Trwa zbiórka na najdroższy lek świata dla chorej na SMA Zosi Pająk ze SkawinekNiestety nie zostało dużo czasu, a w dalszym ciągu potrzeba ponad 5 milionów złotych. Jak poinformowała nas osoba zaangażowana w pomoc Zosi, sytuacja stała się dramatyczna. Urodzona w maju zeszłego roku Małopolanka waży już 10,5 kg, a limit wagowy wynosi 13,5 kg. Dla dzieci ważących więcej terapia lekiem Zolgensma mogłaby być już niebezpieczna. Zosia wychowuje się w niepełnej rodzinie, a jej mama cierpi na niepełnosprawność intelektualną. W opiece nad Zosią dzielnie pomagają ciocia i babcia dziewczynki. Same nie są jednak w stanie sfinansować leczenia. Zosi nie obejmuje również refundacja NFZ.

Zbiórkę na terapię dla Zosi ze Skawinek wsparli między innymi żałobnicy, uczestniczący w pogrzebie synka Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka oraz biskup Damian Muskus. Duchowny przekazał na licytację swój pierścień, a zebrane w ten sposób środki trafiły na konto chorej na SMA dziewczynki. Konieczna jest dalsza pomoc, w innym przypadku Zosia nie dostanie leku!

Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki?
Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt w Nowym Sączu

Twoje dziąsła TAK wyglądają?

Posłuchaj, o jakich chorobach może to świadczyć!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany