nóż, zabójstwo

i

Autor: Shutterstock

Zbrodnia

Dramatyczny finał domowej awantury. Senior odpowie za usiłowanie zabójstwa 24-latka

2023-08-16 12:30

W trakcie domowej awantury na terenie powiatu nowotarskiego 24-letni mężczyzna został ugodzony ostrym narzędziem przez 70-latka. Sprawca bandyckiego czynu został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd wyraził zgodę na zastosowanie wobec niego trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu dożywocie.

Dramatyczny finał domowej awantury. Senior odpowie za usiłowanie zabójstwa 24-latka

W jednej z miejscowości znajdujących się na terenie powiatu nowotarskiego doszło do dramatycznej w skutkach awantury domowej. W incydencie uczestniczyli dwaj mężczyźni. Starszy z nich, 70-letni senior ugodził ostrym narzędziem 24-latka. Poszkodowany przeżył, jednak policja nie informuje o jego stanie zdrowia. Nieznany pozostaje też motyw scysji pomiędzy mężczyznami. Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia.

Areszt dla seniora. Grozi mu dożywocie

W sprawie prowadzone jest śledztwo w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia. 70-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Wobec podejrzanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Seniorowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

QUIZ. Wiesz, ile lat grozi za to przestępstwo? W kilku przypadkach możesz doznać szoku

Pytanie 1 z 20
Jaka kara grozi za dostarczenie alkoholu osobie małoletniej?
Święto Wojska Polskiego w Krakowie