Droga do Morskiego Oka całkowicie zamknięta! Ważne informacje dla turystów

i

Autor: Brainw0rker/CC BY-SA 4.0/wikipedia Od poniedziałku, 18 września 2023 droga do Morskiego Oka będzie całkowicie zamknięta również dla ruchu pieszego.

Remont w Tatrach

Droga do Morskiego Oka całkowicie zamknięta! Ważne informacje dla turystów

2023-09-13 8:01

W czwartek, 14 września rozpoczyna się remont drogi do Morskiego Oka. Przez dwa początkowe dni prac turyści będą jeszcze mogli pokonać szlak pieszo. W czasie weekendu (16-17 września) roboty zostaną wstrzymane. Od poniedziałku, 18 września droga do Morskiego Oka na odcinku Wodogrzmoty Mickiewicza – Włosienica będzie całkowicie zamknięta.

Tatry. Remont drogi do Morskiego Oka. Prace będą wstrzymane w weekend

W czwartek, 14 września rozpoczyna się remont drogi do Morskiego Oka w Tatrach na odcinku 1 km – od Włosienicy w dół. Jak podaje PAP, ten popularny wśród turystów trakt będzie całkowicie zamknięty, ale prace będą wstrzymane na weekend. Na czwartek i piątek zaplanowano frezowanie i usuwanie starej nawierzchni. Przejście piesze będzie możliwe, ale w tych dniach nie będą kursowały przewozy konne. W sobotę i niedzielę prace nie będą prowadzone, a ruch pieszy i kołowy będzie się odbywał normalnie. Jeżeli pogoda pozwoli, to prace zostaną wznowione w poniedziałek, 18 września i potrwają do piątku, 22 września – na te dni zaplanowano kładzenie nowej nawierzchni. Z tego powodu planowane jest całkowite zamknięcie drogi do Morskiego Oka na odcinku Wodogrzmoty Mickiewicza – Włosienica. Zarówno ruch pieszy jak i kołowy będzie niemożliwy.

Jak dojść do Morskiego Oka w czasie remontu? Ważne informacje dla turystów

Turyści będą mogli poruszać się na odcinku od Palenicy Białczańskiej do zielonego szlaku w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich, a także do Roztoki. Z kolei do Morskiego Oka dojście będzie możliwe jedynie od strony Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką oraz przez Szpiglasową Przełęcz. Z uwagi na zmieniającą się pogodę zaplanowany harmonogram prac na drodze do Morskiego Oka może ulec zmianie. Parkingi w rejonie szlaku do Morskiego Oka, czyli na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polany będą otwarte przez cały czas trwania remontu.

Sonda
Lubisz jeździć w polskie Tatry?
Rolnicy. Podlasie. Gienek prosi o pomoc Walka. "Jak dla ciebie..."