Ewakuacja po wycieku gazu na stacji paliw w Krakowie. Znamy przyczynę niebezpiecznego incydentu

i

Autor: Andrzej Rembowski/cc0/pixabay Po wycieku gazu konieczna była ewakuacja pracowników i klientów stacji paliw. Nikt nie został poszkodowany / zdjęcie ilustracyjne.

Samochód uderzył w zbiornik gazu

Ewakuacja po wycieku gazu na stacji paliw w Krakowie. Znamy przyczynę niebezpiecznego incydentu

2023-02-08 10:55

Rano w środę, 8 lutego na stacji paliw przy ul. Grota Roweckiego w Krakowie doszło do wycieku gazu. Powodem incydentu była niefrasobliwość jednego z kierowców. Konieczna okazała się ewakuacja pracowników oraz klientów stacji. W zdarzeniu nie ma osób poszkodowanych. Na miejscu są jeszcze strażacy, ale ich akcja dobiega już końca.

Kraków. Wyciek gazu na stacji paliw. Samochód uderzył w zbiornik LPG

W środę, 8 lutego około godz. 8.00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wycieku gazu na stacji paliw przy ul. Grota Roweckiego w Krakowie. Jak przekazał nam st. asp. Hubert Ciepły, rzecznik prasowy KW PSP w Krakowie, przyczyną groźnego incydentu była niefrasobliwość jednego z kierowców. Prowadzony przez niego samochód uderzył w zbiornik LPG, co w efekcie doprowadziło do uszkodzenia zaworu tego zbiornika. Konieczne było przeprowadzenie ewakuacji 8 osób. W tym gronie byli pracownicy i klienci stacji paliw. Nikt nie został poszkodowany. Nie stwierdzono żadnego zagrożenia dla okolicznych budynków i mieszkańców. 

Na miejscu są jeszcze strażacy, ale ich akcja dobiega już końca. Z informacji rzecznika KW PSP w Krakowie wynika, że w pobliżu stacji paliw, na której doszło do wycieku gazu nie występują utrudnienia dla kierowców.

Wyrok dla Huberta S., który jadąc pijany zabił żołnierza
Sonda
Jak oceniasz polską straż pożarną?
Nasi Partnerzy polecają