Te groby mają zostać zlikwidowane! Wszystko przez ten przepis

i

Autor: Shutterstock

Zostało niewiele czasu

Groby ich bliskich mają zostać zlikwidowane! To z powodu przepisów

2023-04-17 15:18

Urząd Miasta Nowy Targ i administrator cmentarza komunalnego w Nowym Targu zapowiadają, że po 1 listopada 2023 r. zostanie wszczęta procedura likwidacji wybranych grobów. Zgodnie z ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych po upływie 20 lat od ostatniego pochowania pozostawienie grobu wymaga uiszczenia opłaty prolongacyjnej, a ponad 40 osób tego nie zrobiło.

Nowy Targ. Te groby mają zostać zlikwidowane! Ich właściciele nie uiścili opłat

Aż 42 groby z cmentarza komunalnego w Nowym Targu mają zostać zlikwidowane po 1 listopada 2023 r., chyba że zapobiegną temu ich właściciele. Co muszą zrobić? Jak informuje Urząd Miasta Nowy Targ i administrator powyższej nekropolii, zgodnie z art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz.U. z 2020r. poz. 1947) po upływie 20 lat od ostatniego pochowania pozostawienie grobu wymaga uiszczenia opłaty prolongacyjnej, a żadna z tych osób jeszcze tego nie zrobiła. W przypadku niektórych z nich zaległości sięgają nawet kilkudziesięciu lat, tj. lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

- Groby nieopłacone po 1 listopada 2023r. przeznaczone będą do likwidacji. W związku z powyższym prosimy dysponentów niżej wymienionych grobów o kontakt z biurem Administratora Cmentarza Komunalnego w Nowym Targu ul. Skotnica 8, 34-400 Nowy Targ, tel. 18 266 62 87 w celu dokonania zaległych opłat prolongacyjnych - czytamy na stronie internetowej urzędu miasta w Nowym Targu.

Sonda
Czy uważasz, że powinno się płacić za miejsce na cmentarzu?
Waldemar Goszcz 20 lat temu zginął w wypadku. Tak dziś wygląda grób aktora z serialu "Adam i Ewa"
Listen on Spreaker.