Horrendalna kwota za Hymn Wodociągów Krakowskich. "Czułe H2O"

2021-07-28 12:50
Horrendalna kwota za Hymn Wodociągów Krakowskich.  Czułe H2O
Autor: Zetpe0202/CC BY-SA 4.0/wikipedia Siedziba Wodociągów Miasta Krakowa.

Lutowe obchody 120. rocznicy powstania Wodociągów Krakowskich zyskały w internecie drugie życie. Nagranie piosenki pt. "Czułe H2O" cieszy się w sieci niezwykłą popularnością. Utwór okrzyknięty Hymnem Wodociągów Krakowskich został wykonany podczas uroczystości w kościele Najświętszego Salwatora, choć spółka tłumaczy, że powstał on wcześniej.

Choć obchody jubileuszu 120-lecia istnienia Wodociągów Krakowskich odbyły się w lutym, znowu jest o nich głośno. A to za sprawą nagrania utworu pt. "Czułe H20", które cieszy się ogromnym zainteresowaniem użytkowników serwisu You Tube. Piosenka została wykonana przez wokalistkę w kościele Najświętszego Salwatora w Krakowie, gdzie zorganizowano uroczystości związane z jubileuszem. Utwór okrzyknięto hymnem Wodociągów Krakowskich, choć spółka odcina się od takiej interpretacji. Jak tłumaczył portalowi polsatnews.pl rzecznik Wodociągów Miasta Krakowa Robert Żurek, piosenka nie była zamówiona specjalnie na uroczystość jubileuszu, ale powstała wcześniej. Przedstawiciel spółki nie potrafił natomiast przytoczyć daty jej pierwszego wykonania. Do fenomenu "Czułego H2O" spółka podchodzi z dystansem i zastanawia się na szerszą promocją utworu. - Skoro utwór jest tytułowany "hymnem Wodociągów", zastanawiamy się, czy sami go nie udostępnimy - przekazał portalowi polsatnews.pl Robert Żurek. Z kolei niektórzy internauci krytykują wodociągi za wysokie koszty organizacji jubileuszu. Oprawa muzyczna uroczystości, której częścią było wykonanie utworu pt. "Czułe H2O" kosztowała ponad 3 600 złotych. Na tym jednak nie koniec, ponieważ ponad 2700 złotych kosztowało udekorowanie kościoła kwiatami, a przeprowadzenie transmisji z jubileuszu pochłonęło ponad 37 500 złotych. Te wydatki spółka tłumaczyła pandemią koronawirusa. Sprawiła ona, że nie wszyscy chętni mogli wziąć udział w obchodach bezpośrednio w kościele Najświętszego Salwatora i dlatego zapewniono im możliwość obejrzenia uroczystości w internecie. Poniżej nagranie wykonania utworu pt. "Czułe H2O".

PRZECZYTAJ: IMGW podwyższa alert burzowy w Małopolsce

ZOBACZ: Wieliczka: 27-latek głową rozbił szybę radiowozu, bo się wściekł

Zginął podczas zabawy bronią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE