Jedziesz do Niemiec? Nie rób tego na autostradzie, bo mogą czekać cię surowe konsekwencje! [WIDEO]

2019-05-24 19:34
Nie rób zdjęć wypadkom w Niemczech
Autor: commons.wikimedia.org/Raimond Spekking 2014 Nie rób zdjęć wypadkom w Niemczech

Jeżeli wybieracie się do Niemiec pamiętajcie, że prawo obowiązujące na terenie tego kraju zakazuje robienia zdjęć wypadkom. Można otrzymać nawet ponad 100 euro mandatu.

We wtorek 21 maja doszło do śmiertelnego wypadku na autostradzie A6 w Niemczech. W pobliżu miejsca zdarzenia powstał ogromny korek. Wszystko z powodu kierowców ciężarówek i busów, którzy z bliska chcieli zobaczyć wypadek. Niektórzy posunęli się do tego, że robili zdjęcia ofierze wypadku.

Jeden z policjantów nie wytrzymał. Podchodził do kierowców i prosił ich o opuszczenie pojazdów. Następnie dawał im szanse na zobaczenie z bliska ofiary wypadku.

- Czy chcesz zobaczyć martwego człowieka? Nie chcesz? To dlaczego robisz zdjęcia? - mówił niemiecki policjant. Skruszeni kierowcy odwracali wzrok i przepraszali funkcjonariusza niemieckiej policji.

Zobacz też >>> Juwenalia Krakowskie 2019. Studencki korowód przeszedł przez miasto! [ZDJĘCIA UCZESTNIKÓW]

Zarejestrowani na nagraniu kierowcy ciężarówek nie wiedzieli, że w Niemczech za robienie zdjęć wypadkom można dostać mandat. Policjant ukarał ich mandatami w wysokości 128,5 euro.

Przypominamy również, że w Polsce za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy można dostać 200 zł mandatu i 5 punktów karnych.

Zobacz koniecznie: 

>>> Kraków: Podpalił mieszkanie i... pojechał na uczelnię. Student UJ zatrzymany na kampusie [ZDJĘCIA]

>>> Kraków: Płynął po Wiśle kajakiem. Uderzył w przystanek tramwaju wodnego i zaczął się topić! [WIDEO]

>>> Powódź w Krakowie 24.05.2019: Fala kulminacyjna na Wiśle: zalane bulwary, "okropny widok" [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE