Karetka pogotowia zderzyła się z osobówką. 4 osoby poszkodowane. Jak doszło do kraksy?

i

Autor: Wodnik/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Wypadek w Waksmundzie

Karetka pogotowia zderzyła się z osobówką. 4 osoby poszkodowane. Jak doszło do kraksy?

2022-12-29 9:16

W czwartek, 29 grudnia w Waksmundzie (powiat nowotarski) karetka pogotowia ratunkowego zderzyła się z osobową mazdą. W kraksie poszkodowane zostały cztery osoby. Jak przekazała nam podkom. Dorota Garbacz, rzeczniczka nowotarskiej policji, obaj kierowcy byli trzeźwi w momencie zdarzenia. Mundurowi wstępnie ustalili przyczynę zdarzenia.

Karetka pogotowia zderzyła się z mazdą. 4 osoby poszkodowane

Rano w czwartek, 29 grudnia w Waksmundzie (powiat nowotarski) karetka pogotowia ratunkowego marki Volkswagen zderzyła się z osobową mazdą. W zdarzeniu zostały poszkodowane cztery osoby, które trafiły do szpitala. Z informacji rzeczniczki nowotarskiej policji wynika, że pasażerowie mazdy doznali obrażeń kończyn, natomiast dwie osoby poruszające się ambulansem ucierpiały w mniejszym stopniu. Poszkodowani znajdują się obecnie pod opieką lekarzy i przechodzą bardziej szczegółowe badania, jednak nic nie wskazuje na to, by życie którekolwiek z rannych było zagrożone. W trakcie działań ratowniczych droga w miejscu zdarzenia była całkowicie zablokowana.

Jak doszło do kraksy w Waksmundzie? Wstępne ustalenia policji

Podkom. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa KPP w Nowym Targu przekazała nam, że w momencie zdarzenia obaj kierowcy byli trzeźwi. Karetka pogotowia ratunkowego nie przewoziła pacjenta i nie korzystała z sygnałów uprzywilejowania. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że do kraksy doprowadził kierowca ambulansu, który wymusił pierwszeństwo przejazdu na osobowej maździe. W miejscu wypadku nie ma już utrudnień dla ruchu.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Potrącenie rowerzystki uchwycił miejski monitoring
Nasi Partnerzy polecają