Kilka miesięcy szukali seryjnego podpalacza. Prawda okazała się szokująca

i

Autor: moritz320/cc0/pixabay Podpalaczem grasującym w gminie Niepołomice okazał się 14-letni chłopiec.

Spowodował gigantyczne straty

Kilka miesięcy szukali seryjnego podpalacza. Prawda okazała się szokująca

2022-10-13 17:49

Policjanci odnaleźli seryjnego podpalacza, który na przełomie maja i czerwca grasował w gminie Niepołomice. Podkładając ogień spowodował on pożar samochodu dostawczego, ciągników rolniczych oraz bel siana, a straty wynikające z jego działalności przekroczyły 50 tysięcy złotych. Sprawcą groźnych zdarzeń okazał się zaledwie 14-letni chłopak.

Kilka miesięcy szukali seryjnego podpalacza. Sprawcą okazał się 14-latek

Seryjny podpalacz, grasujący w gminie Niepołomice został ustalony. Na przełomie maja i czerwca tego roku spowodował on kilka pożarów, podkładając ogień pod samochód dostawczy, ciągniki rolnicze oraz bele siana. Na szczęście w groźnych zdarzeniach nie było osób poszkodowanych, jednak wysokość strat materialnych wynikłych z działalności podpalacza oszacowano na ponad 55 tysięcy złotych. Policjanci przez kilka miesięcy skrupulatnie gromadzili i analizowali zebrany w sprawach materiał dowodowy. Funkcjonariusze wykonali szczegółowe oględziny miejsc zdarzeń, zabezpieczyli ślady, przesłuchali wielu świadków, aby trafić na trop osoby odpowiedzialnej za pożary. Teren, gdzie doszło do podpaleń, był szczególnie monitorowany przez mundurowych. Policjanci w ramach codziennych służb patrolowali też okoliczne miejscowości. Dzięki pracy śledczych ustalono, że seryjnym podpalaczem był zaledwie 14-letni chłopiec z powiatu wielickiego. 

Nastoletni podpalacz trafi pod sąd

Materiał dowodowy pozwolił na postawienie nastolatkowi czterech zarzutów uszkodzenia mienia. O jego dalszych losach zadecyduje sąd rodzinny. Ze względu na swój wiek nie będzie on mógł odpowiadać jak osoba dorosła.

Sonda
Czy kary za spowodowanie pożaru powinny być surowsze?
Szokujący film piekarskiego ratownika medycznego. Nagranie odbija się szerokim echem w internecie
Nasi Partnerzy polecają