Koronawirus w Krakowie: Tak wygląda wielka dezynfekcja miasta. Mamy zdjęcia!

2020-03-23 8:10

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie ruszyło z wielką dezynfekcją miasta. Chodniki, place, ulice i przystanki to tylko niektóre z miejsc oraz obiektów, które będą dezynfekowane specjalnym płynem. Wszystko po to, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa w stolicy Małopolski. Obecnie w całym regionie zdiagnozowano 24 potwierdzone przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Jak poinformowało MPO - już kilkanaście dni temu zamówiono większą ilość skoncentrowanego płynu dezynfekującego. Pierwsza dostawa, czyli pięć tysięcy litrów dotarła na miejsce w sobotę, 21 marca.

Jak wygląda oczyszczanie miasta podczas epidemii?

- Pracownicy MPO Kraków oczyszczają miejską przestrzeń przy pomocy płynu dezynfekującego. Skupiają się przede wszystkim na najważniejszych punktach w mieście - chodnikach i placach przejściach dla pieszych, przystankach autobusowych - miejscach, w których zazwyczaj jest więcej osób. Dezynfekowane również są kosze uliczne, różnego rodzaju poręcze i ławki - informuje krakowski magistrat.

Urzędnicy zapewniają, że używany płyn dezynfekujący jest bezpieczny dla mieszkańców oraz zwierząt. Pracownicy MPO Kraków stosują odzież ochronną ze względu na długotrwałą pracę z tym środkiem. Chwilowy kontakt jest zaś całkowicie bezpieczny.

- Mieszkańców prosimy o współpracę i wyrozumiałość - aby nasi pracownicy mogli sprawnie dokonać dezynfekcji, prosimy Państwa o odsunięcie się od oczyszczanej powierzchni. Akcja dezynfekowania będzie trwała cały czas, aż do odwołania - dodaje UMK.

MPO Kraków ma zapas skoncentrowanego płynu dezynfekującego, a kolejne dostawy są już zamówione.

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, czy maseczki chronią przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE