Koronawirus w Polsce. Dwa małopolskie powiaty zostały żółtą strefą! Wkrótce może dołączyć trzeci!

i

Autor: DOMIN Ponad 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem

Koronawirus w Polsce. Dwa małopolskie powiaty zostały żółtą strefą! Wkrótce może dołączyć trzeci!

2020-08-13 12:58

Dzisiaj (13 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia rozszerzyło listę powiatów, które zostały kwalifikowane do żółtych i czerwonych stref ze względu na dużą liczbę przypadków koronawirusa. W Małopolsce dodatkowymi restrykcjami zostały objęte powiaty: limanowski oraz nowotarski. Wkrótce podobnie może stać się w powiecie tatrzańskim.

Dwa małopolskie powiaty żółtą strefą

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia żółta strefa została wprowadzona w powiatach: limanowskim oraz nowotarskim. W tym pierwszym przypadku powodem decyzji jest radykalny wzrost przypadków infekcji SARS-CoV-2 spowodowany powstaniem ognisk koronawirusa, które wybuchły po weselach. Podobne restrykcje mogą wkrótce dotyczyć powiatu tatrzańskiego, gdzie również gwałtownie rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Czerwoną strefy pozostał Nowy Sącz i powiat nowosądecki.

Pełna lista zmian w żółtych i czerwonych strefach wyznaczonych przez Ministerstwo Zdrowia.

Restrykce obowiązujące w żółtych strefach

W żółtych strefach nie ma obowiązku zakrywania twarzy w otwartej przestrzeni publicznej, konieczne jest natomiast zachowywanie półtorametrowego dystansu społecznego. Podczas imprez rodzinnych obowiązuje limit uczestników wynoszący sto osób. W punktach gastronomicznych należy zakrywać usta i nos, a wewnątrz może przebywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe powierzchni. Taki sam limit obowiązuje przy organizacji targów i kongresów. Widownia na obiektach sportowych i w kinach jest ograniczona do 25 proc. miejsc. W parkach rozrywki i wesołych miasteczkach może przebywać jedna osoba na pięć metrów kwadratowych. Limity w siłowniach i centrach fitness to jedna osoba na siedem metrów kwadratowych.

Jazda próbna zakończyła się ucieczką przed policją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE