Koronawirus w Polsce: Ta mapa pokazuje, gdzie obowiązują największe obostrzenia! W Małopolsce CZERWONA I ŻÓŁTA STREFA! [NOWE OBOSTRZENIA]

2020-08-06 10:44 Emilia Białecka
Koronawirus w Polsce. Co będzie gdy liczba dziennych zakażeń przekroczy 1000
Autor: WOT Koronawirus w Wielkopolsce. Nowe przypadku zakażenia i kolejne dwie ofiary śmiertelne!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (6.08) rano o wprowadzeniu stref ze względu na wzrost koronawirusa. W Polsce obowiązywać będą nowe obostrzenia. W Małopolsce znajduje się czerwona i żółta strefa. Co to oznacza?

Rząd próbuje powstrzymać rozwój pandemii, dlatego Ministerstwo Zdrowia wprowadza większe obostrzenia w dziewiętnastu powiatach. Ministerstwo zdrowia stworzyło mapę, na której zaznaczone są strefy: zielona, żółta oraz czerwona, w zależności od stanu zakażeń.

Lista powiatów jest tworzona na podstawie ilości zakażeń na 10000 mieszkańców. Jeśli przekroczy on 12, powiat jest obejmowany kolorem czerwonym, z kolei gdy wskaźnik wynosi od 6 do 12 wprowadzany jest kolor żółty.

W Małopolsce strefą czerwoną objęty jest Nowy Sącz i powiat nowosądecki. Żółta obowiązuje w powiecie oświęcimskim.

Wraz z oznaczeniem na mapie powiatów na kolor żółty i czerwony, wprowadzane są większe obostrzenia. - W tych powiatach, w których jest najwięcej zakażeń, wracamy do noszenia maseczki wszędzie - powiedział Szumowski. Będzie również ograniczenie w liczbie osób w komunikacji miejskiej do 50 proc. W powiatach czerwonych w uroczystościach takich jak wesela, będzie mogło wziąć udział 50 osób.

Od początku pandemii, w Polsce wykryto 49 515 zakażeń koronawirusem. 1 774 zmarło.

Wirus reaktywacja. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 84

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.