Zakopane- wielkie remonty przed wakacjami

i

Autor: Shutterstock Zakopane- wielkie remonty przed wakacjami

Uwaga turyści!

Koszmar na wjeździe do Zakopanego! "Tak będzie do końca września"

2023-06-06 17:27

Uwaga turyści! Jeśli planujecie wakacje w Zakopanem, musicie przygotować się na drogowy koszmar. Przez całe lato będzie trwać uciążliwy remont na Zakopiance przy wjeździe do stolicy polskich Tatr, a to nie koniec prac drogowych, które zaplanowano na wakacje 2023 w Zakopanem. Gdzie będzie najgorzej? Które ulice omijać szerokim łukiem?

Wakacje w Zakopanem w 2023 roku? Trzeba przygotować się na utrudnienia z powodu wielkich remontów dróg

Wakacje 2023 za pasem i wielu Polaków jak co roku odwiedzi Zakopane. Stolica polskich Tatr od lat jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc wypoczynku w lipcu i sierpniu. Nieuchronnie wiążą się z tym utrudnienia i korki przy wjeździe do Zakopanego. Wielu już teraz niepokoi się na samą myśl o przejeździe popularną Zakopianką. Tymczasem drogowcy nie mają dla turystów dobrych wieści! Ci, którzy zechcą spędzić wakacje w Zakopanem, muszą przygotować się na drogowy koszmar. Przez całe lato będzie trwać uciążliwy remont na Zakopiance przy wjeździe do stolicy polskich Tatr, a to nie koniec prac drogowych, które zaplanowano na wakacje 2023 w Zakopanem. Gdzie będzie najgorzej? Które ulice omijać szerokim łukiem?

Władze Zakopanego: "Remontów dróg w Zakopanem jest sporo"

Najgorzej będzie na wjeździe do Zakopanego popularną Zakopianką. Powstaje tam rondo, a utrudnienia potrwają aż do końca września. To nie koniec. Ruszył również remont ulicy Ustóp biegnącej wzdłuż Zakopianki i ulicy Stare Krzeptówki. Już we wrześniu mają ruszyć kolejne prace remontowe ulic: Zwierzyniecka, Tuwima, Szkolna, Hrube, Króle i Harenda. "Remontów dróg w Zakopanem jest sporo. W maju nastąpiła kumulacja robót drogowych, ponieważ wcześniej nie pozwalały na nie warunki pogodowe. Czekamy również na pozwolenie na budowę bardzo ważnych dróg związanych z centrum komunikacyjnym – to będą nowe drogi łączące stację kolejową z nowopowstającym rondem przy wjeździe do Zakopanego. Planujemy budowę tego łącznika zakończyć w przyszłym roku" – powiedział PAP burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Sonda
Lubisz jeździć w polskie Tatry?

QUIZ na ferie. Co wiesz o Zakopanem?

Pytanie 1 z 10
Jak długie są Krupówki?
BIEDA w Zakopanem! Polacy KLNĄ na ceny, kanapki przywożą z domu | Komentery
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany