KOSZMARNY BRUD w Krakowie! W tych miejscach jest najgorzej! Stan czystości w stolicy Małopolski

2021-01-26 17:36 ON
Rząd zamyka galerie handlowe. Gdzie wciąż można zrobić zakupy?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Poznaliśmy koszmarne dane dotyczące czystości w polskich miastach. W Krakowie zdecydowanie najbrudniejszymi miejscami są galerie handlowe. Bakterie panoszą się tam dosłownie wszędzie. Na szczęście w ogólnym rozrachunku stolica Małopolski okazuje się być jednym z najczystszych przebadanych polskich miast. Raport został przygotowany przez zespół badawczo-analityczny PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek z Krakowa. Pokazuje on przykrą prawdę o czystości w niektórych miejscach w największych miastach w Polsce.

Zespół badawczo-analityczny PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek z Krakowa przeprowadził w ostatnim czasie badanie w dziesięciu największych polskich miastach. Polegało ono na analizie bakteriologicznej pięciu wybranych miejsc, z którymi każda osoba ma najczęstszy kontakt każdego dnia.

Czytaj także: Bunt na Podhalu! Ruszyły stoki narciarskie. Rząd stracił kontrolę nad państwem?

Badaniom poddane zostały miejsca, w których styka się najwięcej ludzi: bankomaty, poręcze w komunikacji miejskiej, wózki w sklepach spożywczych, klamki w galeriach handlowych i poręcze na dworcach PKP. Badacze znaleźli tam wiele bakterii.

Czytaj także: Kraków BEZLITOSNY dla samochodowych wraków! Ponad tysiąc USUNIĘTO z ulic

Koszmarny brud w krakowskich galeriach handlowych

Najgorzej sytuacja w galeriach wygląda w Katowicach i Lublinie (1000 bakterii), w Krakowie jest niestety niewiele lepiej, gdyż tu średnia liczba bakterii to 800. Daje to stolicy Małopolski niechlubne trzecie miejsce pod względem największego zanieczyszczenia w galeriach handlowych spośród największych miast w Polsce.

Czytaj także: Kraków: Wyrzuciła prawie 260 tysięcy złotych do KOSZA NA ŚMIECI! Spektakularne oszustwo

Ranking czystości w galeriach handlowych
Autor: profesjonalneozonowanie.pl

Kraków jednym z najczystszych miast w Polsce

Kraków w ogólnym rozrachunku (wziąwszy pod uwagę wszystkie uwzględnione w badaniu miejsca) jest jednym z najczystszych polskich miast. Pod względem czystości ustępuje jedynie Łodzi oraz Bydgoszczy.

Czystość w polskich miastach
Autor: profesjonalneozonowanie.pl

Ranking najczystszych polskich miast znajduje się TUTAJ.

Biuro rzeczy znalezionych w krakowskim MPK to magazyn najróżniejszych przedmiotów.