Kraków: Wyrzuciła prawie 260 tysięcy złotych do KOSZA NA ŚMIECI! Spektakularne oszustwo

2021-01-25 9:58 ON
Kosz na śmieci
Autor: Kuba Kusy

21 stycznia w Krakowie doszło do nietypowego wydarzenia. Starsza kobieta wyrzuciła wszystkie swoje oszczędności do kosza na śmieci. Brzmi to niewiarygodnie, jednak sytuacja ta wydarzyła się naprawdę. Sprawa ta jest wynikiem skrupulatnie zaplanowanej akcji.

W zeszły czwartek, 21 stycznia, doszło do absurdalnej sytuacji. 76-letnia kobieta otrzymała telefon od tajemniczego mężczyzny. Przedstawił się on jako „policjant, Krzysztof Janicki z Centralnego Biura Śledczego Policji”. Poinformował kobietę, iż już wkrótce zostanie okradziona, a policja planuje zorganizować nalot, aby zatrzymać oszusta na gorącym uczynku.

Czytaj także: Kraków. Prawie 60 psów w malutkim mieszkanku. "Załatwiały się wszędzie i co chwilę" [WIDEO]

Wszystko to oczywiście było nieprawdą, a rzekomy policjant zapewnił, że służby zabezpieczą jej oszczędności. Ponadto poinstruował kobietę, gdzie dokładnie ma pozostawić pieniądze. 76-latka zgodnie z poleceniem spakowała wszystkie swoje pieniądze do plastikowej reklamówki i wyrzuciła je do śmieci, czyli tam, gdzie prosił „policjant”. Suma wyrzuconych pieniędzy to aż 230 tysięcy złotych.

Czytaj także: Potężne straty! Kraków chce takiej samej pomocy jak górale! Majchrowski przekona premiera?

To niestety nie koniec. Oszuści postanowili wykorzystać kobietę jeszcze dwukrotnie poprosili o dodatkowe wypłaty pieniędzy z bankomatu. Staruszka wypłaciła najpierw 20 tysięcy złotych, a niedługo później kolejne 9 tysięcy zł. W sumie starsza kobieta wyrzuciła więc do kosza na śmieci prawie 260 000 PLN.

Biuro rzeczy znalezionych w krakowskim MPK to magazyn najróżniejszych przedmiotów.