Kraków będzie dezynfekować chodniki i ulice, by walczyć z koronawirusem

2020-03-20 11:12 AC
Kraków będzie dezynfekować chodniki i ulice, by walczyć z koronawirusem
Autor: archiwum se.pl

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie będzie dezynfekować chodniki, place i ulice w mieście. Wszystko po to, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa w stolicy Małopolski. Obecnie w całym regionie zdiagnozowano 12 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Jak poinformowało MPO - już tydzień temu zamówiono większą ilość skoncentrowanego płynu dezynfekującego. Pierwsza dostawa, czyli pięć tysięcy litrów dotrze na miejsce w sobotę, 21 marca.

- Jeżeli pogoda na to pozwoli, pracownicy MPO sukcesywnie będą dezynfekować najważniejsze punkty w mieście - chodniki i place, po których chodzi najwięcej osób, a także przejścia dla pieszych, przystanki autobusowe i kosze uliczne - informuje miejski magistrat.

Koronawirus w Małopolsce

Aktualnie w Małopolsce (stan na 20.03 godz. 11) mamy dwanaście potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem. Pierwszy pacjent z Małopolski, u którego potwierdzono zakażenie, przebywa w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego, zaś pozostałymi opiekuje się Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

W ciągu ostatniej doby po raz kolejny wzrosły statystyki osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym.

Koronawirus w Krakowie. Czytaj najnowsze informacje:

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Spirytus z przestępstwa wykorzystają do przygotowania preparatów dezynfekujących

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.