Rewitalizacja Fortu nr 52 "Borek". Wiemy, co tam powstanie!

2019-09-25 8:38
Kraków. Będzie nowy park i sala wielofunkcyjna w Forcie nr 52 Borek
Autor: Jakub Hałun

Nowy park, sala wielofunkcyjna i dwie instytucje kultury. Takie miejsca będziemy mogli odwiedzić w zrewitalizowanym Forcie nr 52 "Borek" na krakowskich Klinach. W przyszłym roku zakończy się trzeci etap prac przy Forcie, a całkowite ich zakończenie jest przewidywane na lata 2022/2023.

W kwietniu w przyszłym roku zakończy się kolejny etap rewitalizacji Fortu nr 52 "Borek". Mimo, że całkowite zakończenie prac przy Forcie jest przewidywane na lata 2022/2023 to już teraz wiemy, że swoje siedziby będą tam miały dwie instytucje kultury.

Pierwsza to Biblioteka Polskiej Piosenki, druga to Klub Kliny. Dodatkowo na terenie Fortu będzie znajdować się sala wielofunkcyjna, która będzie mogła pomieścić około 100 osób. Będzie również park z wyremontowanymi alejkami.

W tym roku zostały podpisane trzy umowy. Pierwsza, podpisana w lipcu, dotyczy zakończenia budowy sali wielofunkcyjnej, wykonania robót elektrycznych, dróg dojazdowych i parkingu. Częściowego wykonania instalacji wodnej, kanalizacyjnej, gazowej i elektrycznej. Druga, podpisana we wrześniu, obejmuje montaż stolarki okiennej i okiennic pancernych.

Trzecia umowa dotyczy konserwacji murów ceglanych i sklepień betonowych. Terminy realizacji tych prac to koniec kwietnia. Wraz z ich zakończeniem rozpocznie się kolejny etap rewitalizacji: wyposażenie obiektu.

Modernizacja trwa od 2012 roku, od tego czasu między innymi wyremontowano stropodach, uporządkowano fosę, zrobiono inwentaryzację. Na prace przy Forcie obecnie wydano ponad 5 milinów złotych, w tym 2 miliony pochodzą z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE