Kraków: Cudzoziemcy chcieli dostać się do Polski pod podejrzanym pretekstem

2021-04-07 14:59 ON
Kraków Balice
Autor: Jamal 2/ Wikimedia Commons

Trzynastu cudzoziemców, którzy w ciągu tygodnia przylecieli na krakowskie lotnisko z cypryjskiego Pafos, otrzymało odmowę wjazdu do Polski. Obcokrajowcy jako cel przyjazdu deklarowali chęć dołączenia do swojego współmałżonka, będącego obywatelem Unii Europejskiej. Jak poinformowała we wtorek Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w rozmowie z Onetem, wśród cudzoziemców było pięć kobiet i ośmiu mężczyzn. Najpierw – 31 marca przyleciało z Pafos 4 obywateli Indii, a następnie w poniedziałek na krakowskim lotnisku z tego samego kierunku pojawiło się 2 Hindusów, 3 Pakistańczyków, 3 Nepalczyków oraz 1 Banglijczyk.

Wszyscy cudzoziemcy - w wieku od 24 do 38 lat - podczas odprawy granicznej przedstawiali do kontroli paszport, zezwolenie na pobyt dla członka rodziny obywatela UE, a także cypryjski certyfikat małżeństwa. Jako cel swojej podróży wszyscy deklarowali chęć dołączenia do żony lub męża – najczęściej obywatela Rumunii, dwukrotnie Bułgarii, a w jednym przypadku obywatela Łotwy, z którymi to mieli się spotkać w Polsce.

Czytaj też: Kraków: Dyrektor Friediger o GŁUPOCIE w systemie szczepień. "1 860 rozmrożonych szczepionek"!

Zgodnie z ich tłumaczeniami małżonkowie mieli przebywać w celu turystycznym w Krakowie i po kilku dniach, bezpośrednio lub też przez Niemcy powrócić na Cypr.

"Żadna z 5 kobiet i żaden z 8 mężczyzn nie byli w stanie wiarygodny i racjonalny sposób uzasadnić celu swojej podróży i szczegółów, które jej dotyczą" - przekazała przedstawicielka Straży Granicznej.

Czytaj też: Kraków: Żołnierze z zarzutami KORUPCJI! Zostali aresztowani

Ponadto, biorąc pod uwagę obecnie panujące ograniczenia, związane z wynajmem miejsc hotelowych na terytorium Polski oraz deklarowany cel podróży każdego z obywateli państw trzecich - tj. wjazd w celu dołączenia do współmałżonka, a następnie pobyt w celu turystycznym - całą sytuację funkcjonariusze z podkrakowskich Balic uznali za wielce podejrzaną.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE