Kraków. Inspektor ZDMK pijany podczas pracy! Został DOTKLIWIE ukarany

2021-01-19 18:47 at
Kraków. Inspektor ZDMK pijany podczas pracy! Został DOTKLIWIE ukarany
Autor: Miguel Ángel Ramón/cc0/pixabay Pracownik ZDMK miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

Inspektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa, który został przyłapany na pracy pod wpływem alkoholu stracił zatrudnienie. Podczas interwencji, w której mężczyzna brał udział jedna z osób wyczuła od niego alkohol i zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości. Wykazało ono, że pracownik ZDMK miał w organizmie prawie dwa promile.

Pijany pracownik ZDMK zwolniony

Jak informuje portal LoveKraków.pl, inspektor ZDMK, który przed świętami Bożego Narodzenia został przyłapany na pracy pod wpływem alkoholu został zwolniony. Mężczyzna miał przyjechać na interwencję własnym samochodem, a jedna z osób biorących w niej udział poczuła od niego alkohol. Sprawę zgłoszono policji. Funkcjonariusze przebadali inspektora ZDMK pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Wynik to prawie dwa promile w wydychanym powietrzu.

PRZECZYTAJ: Kraków: Jarosław Kaczyński odwiedził grób brata na Wawelu. Wiemy, kto mu towarzyszył

- Otrzymaliśmy od mieszkańca informację, że na interwencję przyjechał pracownik, który jego zdaniem był pod wpływem alkoholu. Poprosiliśmy policję o sprawdzenie, czy rzeczywiście ten pracownik znajduje się pod wpływem alkoholu. Otrzymaliśmy potwierdzenie od funkcjonariuszy. Ten pracownik został natychmiast zwolniony z ZDMK i już u nas nie pracuje - powiedział portalowi LoveKraków.pl Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZDMK.

ZOBACZ: Małopolska: Ponad połowa pracowników DPS-ów NIE CHCE się szczepić przeciwko koronawirusowi

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zamieszkał w mongolskiej jurcie na terenie Politechniki Krakowskiej