Kraków. Kierowca uderzył strażnika miejskiego! Poszło o drobne wykroczenie

2021-12-06 12:10
Kraków. Kierowca uderzył strażnika miejskiego! Poszło o drobne wykroczenie
Autor: Shutterstock zdjęcie ilustracyjne

Uderzeniem funkcjonariusza przez kierowcę zakończyła się interwencja straży miejskiej na ulicy Lwowskiej w Krakowie. Krnąbrny mężczyzna popełnił drobne wykroczenie drogowe, ale próbował uniknąć odpowiedzialności i nie reagował na wezwania strażników. W końcu doszło do naruszenia nietykalności cielesnej jednego z mundurowych.

Kierowca uderzył strażnika miejskiego podczas interwencji

Wszystko zaczęło się od zlekceważenia znaku drogowego B-36, oznaczającego zakaz zatrzymywania się. Patrolując ulicę Lwowską w Krakowie, strażnicy miejscy zobaczyli zaparkowany w miejscu niedozwolonym samochód, w którym nikogo nie było. Po chwili zjawił się kierowca. Mężczyzna nie reagował na informację mundurowych o popełnionym wykroczeniu, tylko oświadczył, że już odjeżdża i... zabarykadował się w samochodzie. Na nic zdawały się prośby strażników o okazanie dokumentów oraz pukanie w szybę pojazdu, kierowca pozostawał niewzruszony. Próbował nawet uciec z miejsca zdarzenia. Miarka się przebrała, gdy mężczyzna drzwiami samochodu uderzył strażnika w kolano. Po tym incydencie mundurowi stracili cierpliwość i wezwali na pomoc policję.

PRZECZYTAJ: 21-latek driftował po boisku piłkarskim w Ostrowsku. Zabrali mu jego bmw

Ostatecznie sprawca został ukarany mandatami na łączną kwotę 1500 złotych. Mężczyzna odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej strażnika miejskiego. Postępowanie w tej sprawie prowadzą krakowscy policjanci.

ZOBACZ: Bukowina Tatrzańska. Pożar znanego pensjonatu! Z ogniem walczyło aż 25 zastępów [ZDJĘCIA]

Sonda
Ja oceniasz pracę straży miejskiej w Krakowie?
Dramatyczna akcja służb, reanimowali człowieka w autobusie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE