Kraków. Lekarze ODMAWIAJĄ aborcji mimo nieuleczalnej wady płodu. Skutki publikacji wyroku TK

2021-01-28 14:48

O pierwszych skutkach opublikowania w Dzienniku Ustaw wyroku TK w sprawie aborcji pisze Gazeta Wyborcza. Według tej relacji kobieta, która zgłosiła się do szpitala w Krakowie nie może wykonać legalnego zabiegu terminacji ciąży, mimo trwałej i nieodwracalnej wady płodu. - Pacjentka ma skierowanie na zabieg, ale lekarze nie mogą go wykonać - powiedział GW prof. Hubert Huras, kierownik oddziału klinicznego położnictwa i perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Wyrok TK opublikowany, lekarze odmawiają aborcji

Wczoraj (28 stycznia) późnym wieczorem w Dzienniku Ustaw został opublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. O pierwszych skutkach tej decyzji informuje Gazeta Wyborcza, opisując przypadek kobiety, która zgłosiła się do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Mimo, że posiadała ona wydane kilka godzin wcześniej skierowanie na wykonanie legalnego zabiegu ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, lekarze odmówili wykonania aborcji. Medycy tłumaczyli, że ze względu na publikację wyroku nie mogą już zakończyć ciąży, dlatego kobieta jest zmuszona kontynuować ją mimo trwałego uszkodzenia płodu.

PRZECZYTAJ: SZOKUJĄCE znalezisko w Zaborzu. Ludzka czaszka to był dopiero początek

- Niestety obecnie żaden szpital nie może już przeprowadzić u tej pacjentki, ani u żadnej innej aborcji ze względu na wady płodu. Pacjentka ma skierowanie na zabieg, ale lekarze nie mogą go wykonać - powiedział Gazecie Wyborczej prof. Hubert Huras, kierownik oddziału klinicznego położnictwa i perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, konsultant wojewódzki w dziedzinie położnictwa i ginekologii.

ZOBACZ: Rabka-Zdrój. Mężczyzna POSTRZELONY podczas policyjnej interwencji! Co tam się stało?

W całym kraju odbyły się protesty kobiet
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE