SZOKUJĄCE znalezisko w Zaborzu. Ludzka czaszka to był dopiero początek

2021-01-28 12:39
SZOKUJĄCE znalezisko w Zaborzu. Ludzka czaszka, to był dopiero początek
Autor: KPP Oświęcim Szczątki zostały zabezpieczone i będą poddane badaniom w Zakładzie Medycyny Sądowej.

W miejscowości Zaborze, nad brzegiem rzeki Macochy mieszkaniec Oświęcimia odnalazł ludzką czaszkę. To był jednak dopiero początek makabrycznego odkrycia, ponieważ w niewielkiej odległości znajdowały się również kości i fragmenty ubrań. Sprawą zajmuje się policja. Obecnie nie jest znana tożsamość denata, ani przyczyna jego zgonu. Nie wiadomo również, jak długo zwłoki leżały w tamtym miejscu.

Szokujące znalezisko w Zaborzu

Zgłoszenie w sprawie makabrycznego znaleziska w Zaborzu (gm. Oświęcim) wpłynęło do policji w poniedziałek, 25 stycznia. Mieszkaniec Oświęcimia nad brzegiem rzeki Macochy zobaczył ludzką czaszkę, a tuż obok niej kości oraz fragmenty ubrań i obuwia. Szczątki były zarośnięte korzeniami roślin, co świadczy o tym, że spoczywały w tamtym miejscu już od dłuższego czasu. Prokurator nakazał je zabezpieczyć i przekazać do badania w Zakładzie Medycyny Sądowej. 

PRZECZYTAJ: Rabka-Zdrój. Mężczyzna POSTRZELONY podczas policyjnej interwencji! Co tam się stało?

Obecnie nie jest znana tożsamość denata. Nie wiadomo nawet czy kości należały do kobiety, czy do mężczyzny. Śledczy po uzyskaniu wyników badań będą również ustalać przyczynę zgonu denata oraz ewentualny udział osób trzecich w tej sprawie.

- Mieszkaniec Oświęcimia, spacerując nad brzegiem rzeki Macochy w Zaborzu, zauważył ludzką czaszkę. Na miejscu przeprowadzono również szczegółowe oględziny, podczas których znaleziono inne kości szkieletu, fragmenty odzieży oraz obuwie, które były zarośnięte korzeniami roślin. Czaszka oraz kości zostaną przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie biegli będą starali się ustalić z jakiego okresu pochodzą, a także jaki był wiek oraz płeć osoby, do której należały - powiedział tvn24.pl mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

ZOBACZ: Pogrzeb zamordowanego Dawida: Jego życie zgasło wraz z ostatnim uderzeniem serca nożem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pogrzeb zamordowanego Dawida P. w Wysokiej koło Wadowic
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE