Pogrzeb zamordowanego Dawida: Jego życie zgasło wraz z ostatnim uderzeniem serca nożem [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-27 21:16

Biała trumna na katafalku przed ołtarzem, a obok niej zapłakani rodzice. Nie tak to miało wyglądać! W środę, w kościele parafialnym w Wysokiej bliscy pożegnali Dawida P., brutalnie zasztyletowanego 23–latka na krakowskich Azorach. Chłopak został pochowany na cmentarzu parafialnym. Tymczasem śledczy zatrzymali jego zabójców. Żaden nie przyznał się do zarzucanego czynu. Jednak zebrany materiał dowodowy pozwolił na ich tymczasowe aresztowanie. Mężczyznom grozi 8 lat, 25 lat lub dożywotnia kara pozbawienia wolności.

Nie można przejść obojętnie obok przejmującego bólu rodziców, żegnających tragicznie zmarłego syna. Nie można ze spokojem patrzeć na ich rozpacz. Wraz z rodzicami Dawida płakali jego przyjaciele i znajomi, którzy przyszli na pogrzeb. Kapłan wygłosił bardzo osobiste i wzruszające kazanie. Próbował pocieszać, szukać sensu tej tragicznej śmierci. Poruszył też inny, bolesny wątek, zabójców 23-latka. 

– Chcemy się modlić też o Boże miłosierdzie dla zabójców, bandytów, którzy zabili Dawida. O ich opamiętanie i nawrócenie. Trzeba byśmy także przebaczyli tym mordercom – mówił kapłan z ambony.

Pogrzeb zamordowanego Dawida P. w Wysokiej koło Wadowic

Dawid P. miał zaledwie 23 lata. Jego życie zostało brutalnie przerwane. To bezsensowna, niepotrzebna śmierć. Dawid kochał życie, kochał góry, był szczery, aż do bólu. Skończył szkołę zawodową i rozpoczął pracę. Zakładał fotowoltanikę, na Śląsku i w Krakowie. To właśnie w stolicy Małopolski został zamordowany, w jednym z mieszkań wieżowca przy ul. Stachiewicza. Tragicznej nocy Dawid spotkał się tam ze znajomymi. Nie wiemy, czy byli to bliscy znajomi, czy dobrze ich znał. 

W jednym z mieszkań bloku odbywało się spotkanie kilku osób. W jego trakcie pomiędzy uczestnikami doszło do awantury, podczas której 23-latek został ugodzony nożem w plecy. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci zatrzymali kilkoro uczestników tego spotkania. Osoby te zostały przesłuchane i zwolnione po zweryfikowaniu ich roli w zdarzeniu. Policjanci intensywnie poszukiwali natomiast dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w tej imprezie i oddalili się z miejsca zdarzenia a - jak ustalono - mieli związek ze śmiercią 23-latka. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, w krakowskim mieszkaniu zatrzymano 26-latka – jako podejrzewanego o udział w zabójstwie. Natomiast rankiem 25 stycznia br. zatrzymano w rejonie Pędzichowa 24-latka podejrzewanego o współudział w tej zbrodni – informuje Sebastian Gleń. rzecznik prasowy KWP w Krakowie.

Śledczy nie informują na razie o przyczynie rzekomej kłótni. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że zabójcy Dawida mieli opuścić wcześniej imprezę i zaczaić się na Dawida na klatce schodowej. Tam dwukrotnie ugodzili go nożem. 

Dawid nie zniknął jak kamfora. Ufamy, że spotkamy się w nim w domu ojca – powiedział kapłan. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE