Kraków: O krok od tragedii w Lidlu. Dzieci przeżyły dramatyczne chwile

2020-10-26 13:47 Amadeusz Calik
Kraków: O krok od tragedii w Lidlu. Dzieci przeżyły dramatyczne chwile
Autor: Małopolska Policja

To mogło się skończyć tragicznie! Funkcjonariusze z okien Komisariatu Policji nr VI w Krakowie zauważyli dwójkę dzieci, które przebywały na dachu supermarketu Lidl przy ulicy Ćwiklińskiej. Natychmiast podjęli działania, dzięki którym dzieci bezpiecznie sprowadzono na ziemię. Dziecięca ciekawość skończyła się na strachu.

Do nietypowego zdarzenia doszło w miniony czwartek w godzinach popołudniowych. Dwaj policjanci z okien biurowego pokoju zauważyli, że na dachu pobliskiego Lidla znajduje się dwoje dzieci. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli na miejsce i powiadomili o sytuacji dyżurnego oraz strażaków.

Najpierw policjanci próbowali ustalić drogę, którą dzieci weszły na górę. Okazało się, że skorzystali z konstrukcji schodów umieszczonych na ścianie sklepu, więc tą samą drogą podążali mundurowi. Widok jaki zastali wywołał w nich niepokój, albowiem ok. 10 letni chłopcy znajdowali się przy samej krawędzi. Aby ich nie przestraszyć funkcjonariusze wyjaśnili kim są i poprosili by ci pozostali na miejscu.

mł. insp. Sebastian Gleń, KWP Kraków
mł. insp. Sebastian Gleń, KWP Kraków

- Wtedy podeszli do chłopców, żeby odciągnąć ich od brzegu dachu. Jak się okazało 9 i 10-latka zawiodła w to miejsce dziecięca ciekawość, chcieli koniecznie sprawdzić co znajduje się na górze. Bezpieczne sprowadzenie dzieci na dół wymagało pomocy wezwanych przez dyżurnego strażaków, którzy przy pomocy wysięgnika z koszem zwieźli chłopców na dół - informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Chłopcy nie potrzebowali pomocy medycznej, a na miejsce wezwano rodziców. Wszyscy wrócili cali i zdrowi do domów.

Funkcjonariusze zaapelowali do rodziców, aby kontrolowali co robią ich pociechy, ale przede wszystkim rozmawiali z dziećmi tłumacząc, że niektóre zachowania są bardzo niebezpieczne.

Polki powiedziały: dość! Protesty zalały ulice polskich miast