Kraków: Paraliż w Łagiewnikach, przy moście Grunwaldzkim i na Krowodrzy. "Beton, masakra"

2019-03-25 8:46

Poniedziałkowy poranek nie jest łaskawy ani dla kierowców, ani dla pasażerów komunikacji miejskiej w Krakowie. To pierwszy roboczy dzień z ogromnymi zmianami w ruchu - zamknięta została ulica Krakowska oraz Stradomska a na skrzyżowaniu w Łagiewnikach rozpoczął się remont torowiska. 

Utrudnienia w Łagiewnikach

O poranku zaglądamy na krakowskie drogi. Na skrzyżowaniu ulic Brożka, Wadowicka, Tischnera, Zakopiańska ekipy remontowe rozpoczęły naprawę torowiska tramwajowego, co spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu. Korek do skrzyżowania od stronty Ruczaju sięga daleko za kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego. Korkuje się też ulica Zakopiańska, Tischnera oraz Wadowicka. Z kolei pasażerowie komunikacji miejskiej zostali bez tramwajów do Borku Fałęckiego. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: Ruszył gigantyczny remont w centrum. Tak znika torowisko na Krakowskiej!

Roboty będą realizowane do piątku, 29 marca. W czasie prac zostaną wymienione dwie zwrotnice zabudowane w jezdni ulicy Brożka. Dodatkowo zregenerowany zostanie napęd. Odtworzony zostanie układ sterowania oraz systemy odpowiedzialne za ogrzewanie czy odwodnienie zwrotnicy. Prace pochłoną około 300 tys. zł - informuje krakowski Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie. 

Zobacz też >>> Skandaliczne zachowanie kurierów InPost. Bawili się rzucając paczkami klientów [WIDEO]

Paraliż w Łagiewnikach
Autor: ZDMK Paraliż w Łagiewnikach

Zmiany w organizacji ruchu:
  • Na ulicy Jana Brożka (od strony Kapelanki) pozostaną 2 pasy ruchu, jeden do jazdy na wprost (w kierunku księdza Józefa Tischnera), drugi do skrętu w prawo (w kierunku ulicy Zakopiańskiej). Wyłączone zostaną 2 pasy ruchu, do lewoskrętu (w kierunku ulicy Wadowickiej) i do jazdy na wprost (w kierunku księdza Józefa Tischnera).
  • Zakaz skrętu w lewo z ulicy Jana Brożka w ulicę Wadowicką – objazd do ulicy Wadowickiej wyznaczony zostanie przez ulicę księdza Józefa Tischnera.
  • Na ulicy księdza Józefa Tischnera, na pasie obsługującym relacje do jazdy na wprost (w kierunku ulicy Brożka) i w lewo (w kierunku ulicy Zakopiańskiej) zostanie zachowana tylko możliwość skrętu w lewo. Brak możliwości przejazdu na wprost.
  • Na ulicy Zakopiańskiej skrajny lewoskręt wyłączony z ruchu (w kierunku ulicy Brożka).

Zamknięcie ulicy Krakowskiej

W weekend zamknięta została ulica Krakowska oraz Stradomska. To spowodowało spore utrudnienia zwłaszcza na ulicach Dietla, Monte Cassino i na moście Grunwaldzkim. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Korki na Krowodrzy

O poranku spore korki również na Krowodrzy, a to za sprawą remontu ciągu ulic do Bronowic. W zeszłym tygodniu prace weszły tam w trzeci, najtrudniejszy etap. Wkrótce będzie jednak jeszcze gorzej, bowiem po świętach Wielkanocnych drogowcy zwężą Aleje Trzech Wieszczów. 

Kierowcom i pasażerom KMK życzymy cierpliwości!

Zobacz koniecznie:

>>> Zmarł w kolejce do lekarza! Czekał 9 godzin, krwawił na oczach bliskich​

>>> Popularna sieć odzieżowa zbankrutowała. Zamkną wszystkie sklepy w Polsce!

>>> Paragon to nie papier, żarówka to nie szkło. Nowe zasady segregacji śmieci [INFORMATOR]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE