Kraków: Płatność Blikiem dostępna w komunikacji miejskiej! To nie jedyna nowość

2021-01-14 12:09 ON
mpk Kraków
Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie poinformowało, że użytkownicy systemu Blik od 13 stycznia mogą korzystać z niego we wszystkich automatach biletowych w Krakowie.

Pasażerowie krakowskich autobusów i tramwajów mogą teraz płacić za pomocą systemu Blik we wszystkich 34 biletomatach Krakowskiej Karty Miejskiej, automatach zlokalizowanych w Punktach Sprzedaży Biletów oraz w ponad 330 biletomatach mobilnych, które są zainstalowane w pojazdach.

Czytaj też: Górale chcą zablokować Wielką Krokiew w Zakopanem?! Góralskie Veto zabiera głos

Poza wprowadzeniem możliwości płacenia Blikiem w biletomatach, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie poinformowało także o umożliwieniu zakupu biletów okresowych w biletomatach mobilnych. Było to dotychczas możliwe jedynie w urządzeniach stacjonarnych.

Czytaj też: Kraków: SZOK! Przemycał potężną ilość marihuany! Kierowca zatrzymany na autostradzie A4

Sama płatność Blikiem w krakowskich biletomatach jest inicjowana wskazaniem tej metody w urządzeniu. Należy następnie wprowadzić kod Blik wygenerowany w mobilnej aplikacji bankowej oraz zatwierdzić operację w smartfonie. Z informacji prasowej MPK wynika, że płatności Blik nie są rozliczane przez operatora terminali stacjonarnych, a przez operatora płatności online - w tym przypadku firmę Tpay.

Krakowskie morsy
Krakowianin przemycał kilkanaście kilogramów marihuany. Wpadł na bramkach autostrady A4
Autor: Małopolska Policja