Kraków: Pogrzeb znanego aktora zmarłego na koronawirusa. Wiemy, gdzie i kiedy się odbędzie

2021-04-15 9:44
Radom. Andrzej Duda pośmiertnie awansował funkcjonariusza. Jego śmierć wstrząsnęła środowiskiem policyjnym
Autor: Legolasek/cc0/Pixabay.com

Pogrzeb aktora Wiesława Wójcika, znanego m.in. z serialu "Korona królów", odbędzie się w sobotę o godz. 11.40 na cmentarzu Rakowickim w Krakowie - poinformował w czwartek Związek Artystów Scen Polskich. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, aktor zmarł w niedzielę wielkanocną, w wieku 75 lat.

Wiesław Wójcik był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Po ukończeniu uczelni przez rok występował w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Później związał się z krakowskimi scenami - Teatrem Bagatela (wówczas, lata 70. - Teatr Rozmaitości) i Starym Teatrem.

Czytaj też: Kraków: Ojciec Knabit wyszedł ze szpitala! Wiemy, jak czuje się zakonnik

Wśród jego ostatnich ról była rola króla Władysława Łokietka w serialu "Korona Królów". Inne seriale, w których występował, to m.in. "Złotopolscy", "Temida", "Z biegiem lat, z biegiem dni".

Czytaj też: Kraków: Wezwała inspektorów do tajemniczego stwora. Byli w szoku, gdy odkryli prawdę

Popularność przyniosła mu rola sekretarza Jodły w "Człowieku z marmuru" w reż. Andrzeja Wajdy. Ten reżyser zaangażował Wójcika też do "Katynia". Wiesław Wójcik wystąpił także w "Korowodzie" Jerzego Stuhra, "Śmierci jak kromka chleba" Kazimierza Kutza, "Panie Samochodziku i niesamowitym dworze" Janusza Kidawy.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE