Kraków: Z Wisły wyłowiono szczątki ciała BEZ SKÓRY. To jedna z największych zagadek kryminalistycznych w Polsce

2020-02-12 16:54 BE
Skórę Katarzyny Z. wyłowiono z Wisły
Autor: Małopolska Policja

To było brutalne zabójstwo i jedna z największych zagadek kryminalistycznych w naszym kraju. Ciało studentki, które wyłowiono z Wisły było oskórowane. O tę zbrodnię, po wielu latach, oskarżono Roberta J., który właśnie stanął przed krakowskim sądem. Grozi mu dożywotnie więzienie. W tej sprawie zgromadzono około 500 tomów akt.

Przed krakowskim sądem, po 22 latach, ruszył proces Roberta J., oskarżonego o brutalne zabójstwo studentki. Przypomnijmy, do zbrodni doszło w listopadzie 1998 roku. Rozczłonkowane i pozbawione skóry ciało Katarzyny Z. wyłowiono z Wisły w styczniu 1999 roku. Sprawa pozostawała nierozwiązana przez niemal 20 lat. W 2017 r. dzięki pracy policjantów z Archiwum X doszło do zatrzymania 52-letniego Roberta J.

Jednym z dowodów przeciwko oskarżonemu ma być ślad biologiczny zabezpieczony w jego mieszkaniu, który pasuje do zamordowanej. Ustalenia śledczych wskazują, że Robert J. przetrzymywał 23-letnia studentkę, maltretował ją, odurzał, a na koniec brutalnie zamordował i rozczłonkował jej ciało. Akta sprawy liczą około 500 tomów.

Mężczyzna nie przyznał się do winy, grozi mu dożywocie.