Kraków: Zamkną ważne skrzyżowanie w Prokocimiu. Kierowców czekają spore utrudnienia

2020-02-23 12:00 AC
Kraków: Zamkną ważne skrzyżowanie w Prokocimiu. Kierowców czekają spore utrudnienia
Autor: ZDMK

Kierowcy, którzy poruszają się w rejonie Bieżanowa i Prokocimia muszą przygotować się na kolejne utrudnienia. Wszystko w związku z trwającą przebudową ulicy Bieżanowskiej. W poniedziałek drogowcy rozpoczną kolejny etap prac i zamkną skrzyżowanie ul. Bieżanowskiej z ul. Jerzmanowskiego.

W związku z rozpoczęciem prac na tym skrzyżowaniu zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Prace będą realizowane przez około miesiąc. Zanim pojawi się nowa nawierzchnia prowadzone będą roboty związane z wymianą i budową niezbędnej infrastruktury podziemnej.

- W trakcie prac skrzyżowanie zostanie wyłączone z ruchu. Kierowcy kierowani będą objazdami. Swoją trasę zmieni linia autobusowa nr 143 - przekazuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

Linia 143 będzie kursować po kolejnej trasie czasowo zmienionej: Bieżanów - … - Bieżanowska - Barbary (powrót: Ćwiklińskiej - Mała Góra) - Ćwiklińskiej - Aleksandry - Nowy Bieżanów Południe. Przystanek "Bieżanów Szkoła" w kierunku Nowego Bieżanowa Południe zostanie przeniesiony na ul. Barbary, natomiast w kierunku Bieżanowa będzie nieczynny. Przystanek "Cmentarz Prokocim" i "Bieżanów Trafo" w obu kierunkach pozostaną bez obsługi. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian. Linie 234 i 643 będą kursować po dotychczasowych trasach czasowo zmienionych, bez zmian będzie funkcjonować też linia 743.

Jak zaznaczają urzędnicy, tempo prac o tej porze roku w głównej mierze uzależnione jest od pogody. Drogowcy zakończą cała przebudowę Bieżanowskiej wiosną tego roku. Zgodnie z umową mają na to czas do jesieni.

Nadbudówka oszpeciła zabytkową kamienicę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.