Potężne ŚNIEŻYCE w Małopolsce. Białe drogi i ciężkie warunki na zakopiance [ZDJĘCIA]

2020-02-21 14:19

Zima zaatakowała w Małopolsce! Na południu regionu od kilku godzin intensywnie sypie śnieg, a meteorolodzy ostrzegają, że w najbliższych godzinach sytuacja się nie poprawi. Białe są niektóre drogi krajowe i wojewódzkie, jeszcze gorzej jest na lokalnych trasach.

W powiecie tatrzańskim i nowotarskim od rana spadło kilka centymetrów świeżego, mokrego śniegu i nadal sypie. Warunki na drogach są bardzo trudne - szczególnie na lokalnych górskich trasach. Niełatwa sytuacja panuje również na "zakopiance", gdzie utworzyły się gigantyczne korki, szczególnie w stronę stolicy Podhala.

Zobacz też >>> Masturbacja w autobusie. Pasażerka nie wytrzymała

Śnieżyce przechodzą nad południowymi powiatami Małopolski. Sypie m.in. na Podhalu, w powiecie nowotarskim, myślenickim i suskim. Z każdą minutą pogarszają się warunki na drogach - szczególnie lokalnych. Biało jest jednak też na drogach wojewódzkich m.in. na DW 958 (Chabówka - Zakopane) i DW 960 (Czarna Góra - Łysa Polana).

Kierowcy utkną w potężnych korkach także na zakopiance, szczególnie w okolicach Piątkowej Góry, Rdzawki, Klikuszowej, Skomielnej Białej, Klikuszowej, Nowego Targu i od Poronina w kierunku Zakopanego. W samej stolicy Podhala leży już kilka centymetrów śniegu, a warunki na drogach są fatalne.

Czas przejazdu z Krakowa do Zakopanego wynosi prawie pięć godzin.

Sprawdź: Małe Ciche. Podtatrzańska wieś, której nikt nie wróżył popularności

O włos od tragedii. Kierowców uratował refleks
AC
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE