Potężne ŚNIEŻYCE w Małopolsce. Białe drogi i ciężkie warunki na zakopiance [ZDJĘCIA]

2020-02-21 14:19 AC

Zima zaatakowała w Małopolsce! Na południu regionu od kilku godzin intensywnie sypie śnieg, a meteorolodzy ostrzegają, że w najbliższych godzinach sytuacja się nie poprawi. Białe są niektóre drogi krajowe i wojewódzkie, jeszcze gorzej jest na lokalnych trasach.

W powiecie tatrzańskim i nowotarskim od rana spadło kilka centymetrów świeżego, mokrego śniegu i nadal sypie. Warunki na drogach są bardzo trudne - szczególnie na lokalnych górskich trasach. Niełatwa sytuacja panuje również na "zakopiance", gdzie utworzyły się gigantyczne korki, szczególnie w stronę stolicy Podhala.

Zobacz też >>> Masturbacja w autobusie. Pasażerka nie wytrzymała

Śnieżyce przechodzą nad południowymi powiatami Małopolski. Sypie m.in. na Podhalu, w powiecie nowotarskim, myślenickim i suskim. Z każdą minutą pogarszają się warunki na drogach - szczególnie lokalnych. Biało jest jednak też na drogach wojewódzkich m.in. na DW 958 (Chabówka - Zakopane) i DW 960 (Czarna Góra - Łysa Polana).

Kierowcy utkną w potężnych korkach także na zakopiance, szczególnie w okolicach Piątkowej Góry, Rdzawki, Klikuszowej, Skomielnej Białej, Klikuszowej, Nowego Targu i od Poronina w kierunku Zakopanego. W samej stolicy Podhala leży już kilka centymetrów śniegu, a warunki na drogach są fatalne.

Czas przejazdu z Krakowa do Zakopanego wynosi prawie pięć godzin.

Sprawdź: Małe Ciche. Podtatrzańska wieś, której nikt nie wróżył popularności

O włos od tragedii. Kierowców uratował refleks

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.