Kraków: Zatrzymanie na Bieńczyckiej. Ktoś rozpylił gaz pieprzowy w tramwaju

2019-03-19 15:32
Zatrzymanie na Bieńczyckiej
Autor: Sylwia Adamczyk Zatrzymanie na Bieńczyckiej

Tramwaje przez kilkadziesiąt minut nie kursowały ulicą Bieńczycką w kierunku ronda Czyżyńskiego. W jednym z tramwajów doszło do sprzeczki między dwoma mężczyznami. Jeden z nich rozpylił gaz pieprzowy.

O incydencie poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z tramwajów doszło do nieporozumienia między dwoma mężczyznami. Jeden z nich rozpylił gaz w kierunku drugiego. Na miejsce wezwano patrol Policji oraz Pogotowie Ratunkowe. Udzielono pomocy medycznej poszkodowanemu - relacjonuje sierż. sztab. Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

- Mężczyzna, który rozpylił gaz oddalił się z miejsca. Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu sprawdzili rejon, w którym miał miejsce incydent – sprawcy nie udało się zatrzymać - dodaje Szpiech w rozmowie z reporterem ESKA INFO Kraków.

Osoba poszkodowana nie chciała zgłaszać zawiadomienia. Podobnego zamiaru nie wyraziło te z krakowskie MPK. Linie 1, 9, 14, 52, 79 były kierowane na trasy objazdowe przez pl. Centralny. 

Duże zmiany w komunikacji

Już w najbliższą sobotę, 23 marca, rozpocznie się pierwszy etap przebudowy ulicy Krakowskiej oraz węzła „Stradom”. W związku z tym wyłączony zostanie ruch pojazdów komunikacji miejskiej na ulicach: Krakowskiej, Stradomskiej, św. Gertrudy oraz na moście im. Józefa Piłsudskiego.

Więcej o zmianach przeczytasz tutaj >>> Nadchodzi komunikacyjny dramat. Remont Królewskiej i Krakowskiej to nie wszystko! [ROZKŁADY JAZDY, INFORMATOR]

Oprócz remontu ulicy Krakowskiej są ogromne problemy związane z remontem trasy do Bronowic. Autobusy 704 i 713 są opóźnione o kilkadziesiąt minut. Trwa też remont ronda Mogilskiego, a urzędnicy z Zarządu Transportu Publicznego już poinformowali o planowanym remoncie w Łagiewnikach i przy Poczcie Głównej. 

>>> Kraków: To mogło skończyć się tragedią. Zobacz WIDEO ku przestrodze!

>>> Potrącił pieszego i uciekł. Małopolska Policja szuka świadków dramatycznego wypadku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE