Kraków. Zima zaskoczyła drogowców. Ogromne utrudnienia w komunikacji miejskiej

2021-12-10 8:52
Kraków. Zima zaskoczyła drogowców. Te ulicy są nieprzejezdne
Autor: Jerzy Górecki/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Od rana komunikacja miejska w Krakowie ma olbrzymie problemy spowodowane opadami śniegu oraz marznącego deszczu. Wiele autobusów kursujących na liniach aglomeracyjnych musiało skrócić trasy. Całkowicie nieprzejezdne były ulice: Beskidzka oraz Aleksandry, a autobusy korzystały z tras objazdowych. Na szczęście przywrócony został ruch tramwajowy na ul. Kapelanka, gdzie wystąpiła awaria sieci trakcyjnej.

Atak zimy w Krakowie. Utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej

Wygląda na to, że zima jednak zaskoczyła drogowców w Krakowie. Od rana panowały bardzo duże utrudnienia w kursowaniu miejskiej komunikacji, spowodowane opadami śniegu oraz marznącego deszczu, które sprawiają, że jezdnie są śliskie i dochodzi do większej niż zazwyczaj liczby kolizji oraz wypadków. Już po godz. 5.00 rano krakowskie MPK poinformowało, że wiele autobusów kursujących na liniach aglomeracyjnych ma skrócone trasy. Z kolei przed godz. 7.00 na ul. Kapelanka wystąpiła awaria sieci trakcyjnej. Tramwaje były kierowane na objazdy, uruchomiono również zastępczą komunikację autobusową. Z informacji MPK wynika, że ruch tramwajowy na ul. Kapelanka został już przywrócony. Utrudnienia wystąpiły również na ulicach: Beskidzkiej i Aleksandry. Były one całkowicie nieprzejezdne, a dla autobusów wyznaczono trasy objazdowe. Z najnowszych informacji MPK (godz. 8.50) wynika, że wszystkie drogi są już przejezdne. Autobusy w Krakowie i na liniach aglomeracyjnych kursują po stałych trasach.

PRZECZYTAJ: Małopolska. Potrzeba więcej łóżek respiratorowych. "Jesteśmy na szczycie tej fali epidemii"

Przypominamy, że mieszkańcy Krakowa mogą zgłaszać konieczność interwencji związanych z akcją "Zima" mailowo (interwencje24h@mpo.krakow.pl) i telefonicznie (12 646 23 61) lub kontaktować się bezpośrednio ze spółkami i służbami odpowiedzialnymi za dany zakres działań.

ZOBACZ: Kraków. Oszustwa przy handlu luksusowymi samochodami. Wśród zatrzymanych rajdowiec Leszek K.?

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?
Bohatersko uratował nastolatkę w autobusie! Kierowca opowiedział o wstrząsającym zdarzeniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE