Kraków: Zmiany w komunikacji w nowym roku szkolnym. Sprawdź szczegóły! [MAPA, INFORMATOR]

2017-08-29 17:11 Sylwia Adamczyk
Sprawdzamy, jakich zmian się spodziewać
Autor: Sylwia Adamczyk, ESKAINFO.pl Sprawdzamy, jakich zmian się spodziewać

Początek roku szkolnego to jednocześnie koniec kilku uciążliwych objazdów. Sprawdź, jak zmieni się kursowanie tramwajów i autobusów w Krakowie od 4 września. 

Jak informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, 4 września przywrócony zostanie przejazd ulicami Lubicz i Westerplatte. Dotychczas tramwaje musiały kursować objazdem przez tunel pod dworcem Kraków Główny lub przez estakadę nad dworcem Kraków Płaszów. 

Trasą przez ulicę Lubicz i Westerplatte będą jechały linie tramwajowe 1, 4, 10, 19, 20, 22 i 52. Ze względu na ograniczoną przepustowość tego odcinka, linia 14 będzie nadal kursowała objazdem przez Nowy Kleparz i tunel. Natomiast linia 3 zostanie utrzymana na trasie objazdowej przez estakadę w Płaszowie i tunel pod dworcem Kraków Główny. Linia 19 z Borku Fałęckiego pojedzie od ulicy Starowiślnej przez ul. Westerplatte i Lubicz do Cmentarza Rakowickiego. Linie 1 i 52 będą tymczasowo kursowały z mniejszą częstotliwością niż w roku szkolnym. Linię 1 na odcinku Dąbie - Salwator będzie wspomagała linia czasowa 71 kursująca przez tunel, Nowy Kleparz i ul. Dunajewskiego. 

Jeszcze przez około miesiąc będzie wstrzymany ruch tramwajowy na Grzegórzeckiej. Najszybsze połączenie wzdłuż tej ulicy wciąż będzie zapewniała zastępcza linia autobusowa 722, która pojedzie jednak na skróconej trasie z ronda Grzegórzeckiego.

Przez dłuższy czas zamknięta będzie ulica Basztowa - wkrótce rozpocznie się przebudowa węzła Stary Kleparz.

Od 4 września zostanie przywrócone kursowanie tramwajów do Nowego Bieżanowa oraz przez rondo Kocmyrzowskie do Mistrzejowic i na os. Piastów. Na trasie z Nowego Bieżanowa do Czerwonych Maków P+R przez Pocztę Główną zostanie zachowana wspomagająca linia 73 do os. Podwawelskiego.

Jakie linie połączą główne punkty w śródmieściu Krakowa? 

- Dworzec Kraków Główny z Teatrem Bagatela: linia 4 z przystanku na ul. Lubicz albo linie 14 i 71 z tunelu;
- Dworzec Kraków Główny z Filharmonią: linie 1, 4 i 20 z przystanku na ul. Lubicz albo linia 71 z tunelu;
- Dworzec Kraków Główny z ul. Starowiślną: linia 19 z przystanków na ul. Rakowickiej lub Lubicz;
- Rondo Grzegórzeckie z Pocztą Główną: linie 1 i 20 przez rondo Mogilskie i Dworzec Główny;
- Rondo Mogilskie ze Starym Kleparzem: linie 14 i 71 przez tunel i Nowy Kleparz.
- Pocztę Główna z placem Inwalidów: linia 4 z przystanku na ul. Westerplatte i linia 24 z przystanku na ul. Starowiślnej

>>> Policzą, ile samochodów wjeżdża do Krakowa. To będą pierwsze takie badania od lat [AUDIO]

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE