Oddział jest wyposażony w najwyższej klasy sprzęt

i

Autor: Ewa Sas Oddział jest wyposażony w najwyższej klasy sprzęt

Kraków: zmodernizowany oddział anestezjologii w Szpitalu Żeromskiego [AUDIO, ZDJĘCIA]

2015-07-06 11:46

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego wchodzi w XXI wiek. W placówce zmodernizowano Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Na odnowionym oddziale jest więcej miejsca. Pojawił się też nowoczesny sprzęt i wyposażenie, m.in. podnośnik dla pacjentów, łóżka z materacami zmiennociśnieniowymi, wózkowanna, nowy system monitorowania pacjenta.

Po modernizacji na oddziale znajduje się dwanaście stanowisk intensywnej terapii – wcześniej było ich siedem. Do dyspozycji jest osiem sal: dwuosobowa, czteroosobowa oraz sześć pojedynczych. Pierwsi pacjenci mają się tam pojawić już w połowie lipca. Będą to chorzy po skomplikowanych operacjach, po urazach wielonarządowych, ze schorzeniami internistycznymi, neurologicznymi i niewydolnością oddechową. Zmodernizowany oddział jest obecnie najnowocześniejszym w Małopolsce.

Na oddział niebawem będą przyjmowani pacjenci

i

Autor: Ewa Sas Na oddział niebawem będą przyjmowani pacjenci

Ewę Sas, reporterkę Radia ESKA, po nowym oddziale oprowadzała Izabela Marasek, pielęgniarka oddziałowa:


Całkowity koszt inwestycji to ponad 10 mln zł. Środki na ten cel przekazała Gmina Miejska Kraków, w ramach udzielonych dotacji celowych z budżetu miasta Krakowa. Dyrekcja szpitala planuje modernizację kolejnych oddziałów.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii powstał w 1982 roku

i

Autor: Ewa Sas Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii powstał w 1982 roku