Krakowscy sędziowie pojadą na szkolenie... do Ojca Rydzyka! Zaskakujące zaproszenie

2019-02-07 10:14
Sąd Okręgowy w Krakowie
Autor: Ewa Sas Sąd Okręgowy w Krakowie

Z krakowskiego sądu na szkolenie do ojca Rydzyka. Sędziowie sądu okręgowego dostali na skrzynkę mailową nietypowe zaproszenie. 

Szkoła ojca Rydzyka zaprasza krakowskich sędziów na szkolenie. Zaproszenie na zajęcia w takich tematach jak podniesienie jakości komunikacji na sali sądowej, poprawa wizerunku sądów i sędziów czy też działania na rzecz wzrostu zaufania społecznego do wymiaru sprawiedliwości, zdumiało samych adresatów.

Sędziowie na uczelni w Toruniu mają się dowiedzieć, jak poprawić wizerunek sądu i sędziów oraz działać na rzecz wzrostu zaufania społecznego do wymiaru sprawiedliwości. Zdaniem sędziego Waldemara Żurka, takie szkolenie to hipokryzja, ponieważ rząd najpierw bardzo mocno pracował nad tym, aby ten wizerunek sądu i sędziów osłabić.

Czytaj też >>> Kraków: Agresywna pasażerka wyzywała ludzi w tramwaju. "Do grobu k**** debilu" [WIDEO]

Uczelnia w Toruniu wygrała przetarg na tego rodzaju szkolenia. Wcześniej organizowała je Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury. A środki na organizację przedsięwzięcia w większości pochodzą z funduszy unijnych. Mówi sędzia Dariusz Mazur ze stowarzyszenia sędziów Themis:

Spytaliśmy rzeczniczkę sądu skąd pojawiło się tego rodzaju zaproszenie na skrzynkach mailowych sędziów. Otrzymaliśmy pisemną odpowiedź, że jest to standardowa procedura w przypadku takich szkoleń.

Sprawie przyjrzała się nasza reporterka Ewa Sas. Posłuchaj jej materiału: 

Czytaj też >>> Kraków: Z chodnika prosto w... błoto. Urzędnicy nie potrafią rozwiązać problemu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE