Krok od TRAGEDII na Giewoncie. Turysta pokazał swój upadek dla przestrogi

i

Autor: Mgiganteus/CC BY 2.5/wikipedia Warunki w Tatrach są ciężkie. Bez odpowiedniego sprzętu i doświadczenia nie ma co wychodzić w wysokie góry.

Krok od TRAGEDII na Giewoncie. Turysta pokazał swój upadek dla przestrogi [WIDEO]

2021-03-05 8:56

Zimowa wyprawa na Giewont nieomal skończyła się tragicznie dla turysty, który zaliczył upadek praktycznie z samej kopuły szczytowej. Mężczyzna opublikował w internecie wideo z tego zdarzenia, by przestrzec innych amatorów górskich wycieczek. Tatry o tej porze roku są bardzo niebezpieczne i wymagają od turystów odpowiedniego doświadczenia oraz sprzętu. Na szczęście w tym przypadku skończyło się tylko na potłuczeniach.

Krok od tragedii na Giewoncie

Turysta, który zaliczył upadek praktycznej z samej kopuły szczytowej Giewontu opublikował w internecie wideo z tego zdarzenia, by przestrzec innych miłośników gór. Warunki panujące obecnie w Tatrach wymagają odpowiedniego sprzętu i doświadczenia. Co oczywiste, znacząco różnią się od tych, spotykanych latem. Mężczyzna w opisie filmiku zaznaczył, że Giewont był dla niego pierwszym szczytem zdobywanym zimą. Panująca wówczas słoneczna pogoda tylko pozornie stwarzała idealne warunki do zdobycia góry. Turysta przyznał, że na wejście zdecydował się zbyt późno, bo po godz. 13.00, gdy pełne słońce spowodowało topienie się śniegu i powstawanie "ślizgawki". Dodatkowo mężczyzna odczuwał strach przed zejściem tyłem oraz presję stworzoną przez napierający z góry tłum ludzi.

PRZECZYTAJ: W Tatrach OBUDZIŁ SIĘ NIEDŹWIEDŹ. Ślady nie pozostawiają wątpliwości. OGRANICZENIA na szlakach

Mimo bolesnego upadku całe zdarzenie zakończyło się dla mężczyzny wyłącznie potłuczeniami, choć jak przyznaje, że przed złamaniem kręgosłupa uratował go bardzo wypchany, miękki plecak, który zamortyzował upadek. Swoje zadanie spełnił również kask, chroniący przed urazem głowy. Po upadku mężczyźnie pomogli inni turyści, sprowadzając go do Kuźnic. Ta historia ostatecznie zakończyła się pozytywnie, ale dla wszystkich wybierających się w Tatry powinna być lekturą obowiązkową. Wideo ze zdarzenia znajduje się poniżej.

ZOBACZ: W Krakowie TRAMWAJ POTRĄCIŁ pieszego. Śmigłowiec ratowniczy w akcji

Tragiczny wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. Nie żyje dwóch górników
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany