Lodówka dla wszystkich stanęła przed krakowskim kościołem [AUDIO]

2019-05-02 12:59
lodowka parafialna
Autor: Łukasz Miłoszewski lodowka parafialna

Parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Płaszowie dołączyła do idei foodsharingu. Przed kościołem stanęła lodówka dla wszystkich. Każdy może pozostawić w niej zbędne jedzenie, które wykorzystają potrzebujący.

- Powstanie lodówki społecznej wraz z chroniącą wiatą nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc parafian. Trzej ochotnicy z własnych pieniędzy, po godzinach pracy, zadbało o realizację szczytnej idei. Sam często widziałem takie sytuacje, że ktoś chodzi i wybiera coś z koszów na terenie Płaszowa i myślę, że ta lodówka to jest taka wymiana dobroci, która temu zaradzi - mówi proboszcz Zenon Siedlarz, pomysłodawca projektu.

Czytaj też >>> Zamkną torowisko na Starowiślnej, zawieszą kolejne linie tramwajowe

Choć lodówka stoi przy ulicy Saskiej od niedawna, to już cieszy się dużym zainteresowaniem. Okoliczni mieszkańcy potwierdzają, że często przy różnych okazjach zostaje im dużo żywności, którą teraz wykorzystają inni. - Lepiej jedzenie oddać niż wyrzucić, a pomysł naprawdę jest super, bo jeżeli komuś pomagamy to zawsze jest to dobry pomysł - mówią parafianie.

To trzecia parafialna lodówka, która została otwarta w Krakowie. W porównaniu z innymi miastami stolica Małopolski powoli wprowadza to rozwiązanie. Na przykład we Wrocławiu takich lodówek społecznych jest już 16.

Posłuchaj materiału Łukasz Miłoszewskiego: 

Zobacz koniecznie:

>>> Zamkną Zakrzówek... na 4 lata. Otwarcie parku dopiero w 2023 roku!

>>> 15 lat Krakowa w Unii Europejskiej. Te inwestycje zmieniły miasto! [GALERIA]

>>> Pożar restauracji Wierzynek na Rynku Głównym: "Zapaliła się stara chłodnia"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE