Lotnisko w Krakowie zamknięte! Bardzo trudne warunki. Podróżni utknęli

i

Autor: Shutterstock

Totalny paraliż

Lotnisko w Krakowie zamknięte! Bardzo trudne warunki, odwołane loty. Podróżni utknęli [AKTUALIZACJA]

2023-12-02 18:29

Zimowa pogoda daje się we znaki podróżnym. Lotnisko w Krakowie zostało czasowo zamknięte. Wszystko przez intensywne opady śniegu, który uniemożliwia bezpieczny start i lądowanie samolotów. Wiele lotów zostało odwołanych, a podróżni utknęli w poczekalniach. Wiemy, kiedy loty mają szansę zostać wznowione.

Karków. Paraliż na lotnisku, odwołane loty. Wszystko przez śnieżycę

W Krakowie od rana mocno sypie śnieg. Opady dały się we znaki nie tylko drogowcom. O utrudnieniach władze lotniska poinformowały m.in. na platformie X (dawniej Twitter). - Drodzy pasażerowie, ze względu na warunki pogodowe uprzejmie prosimy o bieżące sprawdzanie statusów swoich lotów u przewoźników - napisali w sobotę (2 grudnia) po 8 rano.

W kolejny komunikacie pasażerowie dowiedzieli się, że loty zostały wstrzymane od godz. 15:45. Odwołano loty między innymi do i z Frankfurtu, Amsterdamu. Ruch ma wrócić do normy około godziny 18, jednak pasażerowi powinni cały czas śledzić na bieżąco komunikaty.

Przechodząca przez Polskę śnieżyca była od dawna zapowiadana przez synoptyków. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia dla wielu powiatów w kraju.

Aktualizacja, godz. 18.30

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, loty został przywrócone. - W związku z trudnymi warunkami pogodowymi lotnisko Kraków Airport w sobotę na dwie godziny wstrzymało operacje lotnicze. W tym czasie służby techniczne odśnieżały infrastrukturę lotniskową. Ok. godz. 18 loty zostały wznowione – podała w rozmowie z PAP rzecznik lotniska Natalia Vince.

Czwartkowy test z geografii. Miejsca na Ziemi, które kojarzą się z zimą!

Pytanie 1 z 10
1. Miasto, które często jest zwane "polskim biegunem zimna", to:
Nasi Partnerzy polecają