Makabra na drodze pod Krakowem, nie żyje kobieta. Policja szuka świadków

2020-10-27 7:29 AC
Makabra na drodze pod Krakowem, nie żyje kobieta. Policja szuka świadków
Autor: Małopolska Policja

Tragiczny wypadek w Rzeszotarach pod Krakowem. Samochód osobowy marki seat, na prostym odcinku drogi, potrącił idącą poboczem kobietę. 59-latka w wyniku odniesionych obrażeń zmarła na miejscu. Policjanci zaapelowali o zgłaszanie się świadków zdarzenia w celu ustalenia dokładnych okoliczności.

Do tragicznego wypadku w Rzeszotarach doszło w piątek, 23 października, około godziny 19. Kierujący samochodem marki seat ibiza, na prostym odcinku drogi potrącił idącą poboczem lewej strony drogi 59-letnią kobietę. Piesza poniosła na tyle ciężkie obrażenia ciała, że pomimo podjętej reanimacji zmarła na miejscu.

Kierowca był trzeźwy, ale policjanci zatrzymali jego prawo jazdy do czasu wyjaśnienia sprawy. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Krakowie pod nadzorem wielickiej prokuratury. W celu ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia, funkcjonariusze zaapelowali o zgłaszanie się świadków wypadku, dzwoniąc pod numer telefonu 47 83 57 640.

Mundurowi poprosili o wzmożoną ostrożność ze względu na trudne, jesienne warunki atmosferyczne. Zaapelowali zarówno do kierujących, by ograniczyli prędkość na drodze, jak również pieszych - by Ci nosili odblaski, które mogą uratować życie.

Do tragicznego wypadku doszło w Rzeszotarach pod Krakowem:

Dramat sądeckich restauratorów