Mała Maja urodziła się w lesie. Nawet załoga karetki była zaskoczona

2022-05-17 9:25
Mała Maja urodziła się w lesie. Nawet załoga karetki była zaskoczona
Autor: Krakowskie Pogotowie Ratunkowe Mała Maja pośpieszyła się w przyjściem na świat, dlatego do porodu doszło w jadącej przez las karetce.

To był mocno zaskakujący, ale ostatecznie bardzo szczęśliwy piątek, trzynastego maja. Właśnie tego dnia na świat przyszła Maja, dziewczynka która urodziła się w karetce, podczas podróży do szpitala. Maja tak się pośpieszyła z narodzinami, że nie dała ratownikom czasu na znalezienie parkingu, na którym karetka mogłaby się spokojnie zatrzymać. Do porodu doszło więc przy leśnej drodze.

Mała Maja urodziła się w lesie. Nawet załoga karetki była zaskoczona

Porody w karetce pogotowia ratunkowego są rzadkością, ale ten był jeszcze bardziej wyjątkowy. Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego przyjął na świat malutką Maję, która nieco pośpieszyła się z narodzinami. Zaskoczona była nawet załoga karetki. Ratownicy nie mieli czasu na znalezienie parkingu, dlatego dziewczynka urodziła się, gdy pojazd medyczny właśnie przejeżdżał przez las. Załoga ambulansu w składzie: Adam Łata oraz Wojciech Wieczorek poradziła sobie jednak równie dobrze, jak mama malutkiej Mai i poród zakończył się bez komplikacji, a nowonarodzona Małopolanka jest zdrowa.

Do nietypowego porodu w Małopolsce doszło w piątek, trzynastego maja. Zgodnie z przesądami, taka data uchodzi za pechową, jednak w tym przypadku można mówić wyłącznie o pełni szczęścia. Mai oraz jej rodzicom składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy wszystkiego co najlepsze!

PRZECZYTAJ: Para uprawiała seks w centrum Krakowa. Zapłacą mniej niż za głośne krzyki

- Przy drodze przez las w piątek 13-go Adam Łata i Wojciech Wieczorek - zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego sprowadził na świat zdrową Maję. Poród miał trwać o wiele dłużej, rodzice mieli spokojnie wybrać się do szpitala. Ale Maja postanowiła się pospieszyć i załoga karetki nie miała nawet czasu na znalezienie parkingu. Gratulujemy dzielnym rodzicom i zespołowi! Członkowie ZRM są przeszkoleni i wiedzą, jak odebrać poród, a nasze karetki są wyposażone w pakiety sprzętu i środków do opieki nad noworodkiem, niemniej jednak porody w ambulansach nie są częstą sytuacją i takie wydarzenie zawsze jest wyjątkowe! - relacjonuje na swoim profilu FB Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

ZOBACZ: Ojciec nie upilnował malutkiej córeczki. Dziecko wpadło pod samochód! Dramat w Jawiszowicach

Sonda
Poród naturalny czy cesarskie cięcie?
Mała Amal odwiedziła Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE