Małopolska: 12-latek stanie przed sądem. Wszystko przez pudełko z... PRZYPRAWAMI!

2020-01-23 13:09 AC
Małopolska: 12-latek stanie przed sądem. Wszystko przez pudełko z... PRZYPRAWAMI!
Autor: Pixabay

Chciał zaimponować kolegom posiadaniem narkotyków i tym samym naraził się na sprawę w sądzie rodzinnym. 12-latek z małopolskiej Trzebini twierdził, że posiada marihuanę. Okazało się jednak, że to ziołowe przyprawy.

W środę, 22 stycznia przed południem do Komisariatu Policji w Trzebini zgłosił się dyrektor jednej z lokalnych szkół. Dyżurny jednostki przyjął zgłoszenie o posiadaniu i rozpowszechnianiu przez 12-letniego ucznia szkoły marihuany.

Policjanci natychmiast podjęli czynności i ustalili miejsce zamieszkania nastolatka. Funkcjonariusze z psem udali się na przeszukanie mieszkania. Czworonożny funkcjonariusz nie potwierdził jednak, by posiadane przez dwunastolatka substancje były narkotykami.

Mundurowi ustalili, że chłopak chciał zaimponować swoim rówieśnikom posiadaniem narkotyków. Posiadane przez niego wysuszone rośliny najprawdopodobniej były przyprawami. Tego typu zachowanie zawsze znajdują finał w sądzie rodzinnym. W tym przypadku nieletni uczeń również wyjaśni swoje zachowanie przed sądem.