Małopolska. Chcieli odebrać dług na własną rękę. W ruch poszły pięści

2021-10-22 14:45
Małopolska. Chcieli odebrać dług na własną rękę. W ruch poszły pięści
Autor: Annabel_P/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Pobiciem 35-letniego mężczyzny skończyła się próba odebrania długu przez dwóch mieszkańców powiatu proszowickiego, w wieku 29 i 42 lat. W miejscowości Wrocimowice napadli oni na swojego dłużnika, bili go pięściami po głowie, a następnie zabrali mu telefon komórkowy. Sprawcy zostali zatrzymani przez policję. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcieli odebrać dług na własną rękę. Pobili i okradli 35-latka

W środę (20 października) w miejscowości Wrocimowice (powiat proszowicki) 35-letni mężczyzna został napadnięty przez dwóch sprawców w wieku 29 i 42 lat. Napastnicy uderzali go pięściami w głowę, a następnie zabrali mu telefon komórkowy. Po zdarzeniu odjechali osobowym volkswagenem. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci zatrzymali agresorów. Motywem działania sprawców były pieniądze. Mężczyźni na własną rękę chcieli odzyskać dług, który zaciągnął u nich pokrzywdzony. Obaj mieszkańcy powiatu proszowickiego usłyszeli zarzuty stosowania przemocy w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonego. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. Napadnięty 35-latek odzyskał swój telefon.

PRZECZYTAJ: Kraków. Najpierw trąbił, później uderzył w radiowóz. Udawał, że nie wie o co chodzi

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Policyjna akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE