Małopolska: w piątek wykonano REKORDOWO DUŻO szczepień!

2021-02-26 17:49 PAP be
Szczepienie
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Szczepienie

W Małopolsce przeciw COVID-19 zaszczepiono w piątek (26.02.2021) rekordową liczbę ponad 14 tysięcy osób: pierwszą dawkę otrzymało blisko 7 tysięcy osób, drugą 7,3 tysiąca - poinformował w piątek wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Według danych resortu zdrowia do tej pory zastrzyki przyjęło w Małopolsce 261 tys. 887 osób, z czego 91 tys. 326 - drugą dawkę.

"Dzisiaj padł swoisty rekord: pierwsza dawką zaszczepionych zostało prawie 7 tys. osób (6 tys. 900 - PAP). Drugą - 7 tys. 391 i to jest najwyższy wynik w tym tygodniu. Widać, że zespoły szczepią w takich dniach, w jakich jest to dla nich najbardziej dogodne i w jakich dostają dawki preparatów od producentów" - mówił Łukasz Kmita.

Dodał, że liczy na to, że proces szczepień będzie postępował.

ZOBACZ TEŻ: Polecieli do Meksyku, gdzie WYCIĘTO IM ORGANY! Ziobro zwrócił się do krakowskiej prokuratury

W Małopolsce stwierdzono dziś (26.02) 660 nowych zakażeń koronawirusem, 14 osób zmarło, z czego sześć miało choroby współistniejące.

Nowe oficjalne zasady ochrony przed koronawirusem
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE