Polecieli do Meksyku, gdzie WYCIĘTO IM ORGANY! Ziobro zwrócił się do krakowskiej prokuratury

2021-02-26 13:10 ON
organy, handel organami, operacja
Autor: "Super Express"

Pojechali do Meksyku, żeby tam pracować. Nie podejrzewali, że ich historia zakończy się makabrycznie. Jak podaje Onet, dwóch Polaków, którzy wyjechali do Ameryki Północnej, zostało poddanych zabiegowi pobrania narządów wewnętrznych. Jeden z nich nie żyje, drugi natomiast znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu, utrzymywany jest w śpiączce farmakologicznej. Pracę za oceanem około dwudziestoletnim mężczyznom załatwić miał rodak. Zbigniew Ziobro polecił krakowskiej prokuraturze wyjaśnienie tej sprawy.

"Poleciłem, by śledztwem w sprawie zabójstwa młodego Polaka w Meksyku i usiłowaniem zabójstwa drugiego naszego rodaka, zajęła się Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy" - napisał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na Twitterze.

Zobacz: Drony pod Krakowem kontrolują, czym mieszkańcy palą w piecach! Są pierwsze efekty akcji [ZDJĘCIA]

Onet ustalił nieoficjalnie, że Polakom zostały wycięte narządy wewnętrzne. Dziennikarze ustalili, że mężczyzna, który jest hospitalizowany miał stracić nerkę. Z kolei zmarły miał zostać pozbawiony również innych narządów.

Biuro Rzecznika Prasowego MSZ poinformowało Onet.pl: "Sprawa (...) jest znana polskiej służbie konsularnej i dotyczy trzech obywateli polskich. Ambasada RP w Meksyku po uzyskaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie podjęła stosowne działania. Konsul RP jest w stałym kontakcie z członkami rodzin poszkodowanych, pracodawcą oraz miejscową prokuraturą, która bada okoliczności sprawy".

Zobacz: Wadowice: Ślub na miarę naszych czasów. Chcieli się pobrać na oddziale covidowym!

Portal Polsatnews.pl dowiedział się natomiast w Prokuraturze Krajowej, że zdarzenia dotyczące Polaków w Meksyku mogły przebiegać w innych okolicznościach niż te wcześniej opisane przez media, jednak dokładny przebieg zdarzeń będą wyjaśniać polscy śledczy. Śledztwo w krakowskiej prokuraturze zostało już wszczęte.

Kraków. Znaleźli na mrozie psa ze ZWIĄZANYM PYSKIEM!
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE